Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Konkurencijos taryba nagrinės naujienų portalų sandorį
2024-05-20 , Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba

Konkurencijos taryba 2024 m. gegužės 15 d.  gavo Estijos bendrovės „Ekspress Grupp“, valdančios naujienų portalą delfi.lt, pranešimą apie koncentraciją jai įsigijus 100 proc. įmonės „Lrytas“ akcijų.

2023 m. gruodžio 21 d. Konkurencijos taryba nustatė, kad „Ekspress Grupp“ pažeidė Konkurencijos įstatymą, nes nepranešusi institucijai ir negavusi jos leidimo įsigijo įmonę „Lrytas“, kuri valdo naujienų portalą lrytas.lt. Estijos įmonei buvo skirta 140 460 Eur bauda, ji taip pat įpareigota ne vėliau kaip per 2 mėnesius nutraukti pažeidimą arba atkurti ankstesnę padėtį ar pašalinti pažeidimo pasekmes.

2024 m. vasario mėnesį Konkurencijos taryba, įvertinusi „Ekspress Grupp“ pateiktus argumentus dėl pranešimo apimties ir sudėtingumo, papildomo laiko bei veiksmų poreikio, atidėjo pranešimo apie koncentraciją pateikimo terminą iki 2024 m. kovo 22 d. Vėliau institucija teikė pastabas bendrovei dėl pranešime apie koncentraciją privalomos nurodyti informacijos apimties, argumentų ir juos pagrindžiančių įrodymų.

Reikalavimus atitinkantį pranešimą apie koncentraciją bendrovei „Ekspress Grupp“ įsigijus įmonę „Lrytas“ Konkurencijos taryba gavo šių metų gegužės 15 d. Institucija nagrinės sandorio šalių pateiktą informaciją, rinks duomenis iš kitų rinkos dalyvių ir vertins, ar minėtu sandoriu nebuvo sustiprinta dominuojanti padėtis arba apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

Primename, jog rinkos dalyviai per 10 darbo dienų nuo pranešimo priėmimo turi teisę pateikti Konkurencijos tarybai savo argumentuotas nuomones dėl koncentracijos.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

00
Aktualijos
Po svarstymo pritarta pirmajam valstybinių pensijų pertvarkos etapui
2024-06-19, Seimas
Po svarstymo pritarta siūlymui įteisinti investicinę sąskaitą
2024-06-19, Seimas
Seimas po svarstymo pritarė siūlymui didinti loterijų ir lošimų mokesčio tarifą
2024-06-19, Seimas
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl bandymo papirkti aplinkos apsaugos pareigūną
2024-06-18, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Naujausios diskusijos
09:38
09:06
08:57
04:28
10:27
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti