Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Stovėjimo aikštelės prie Seimo rūmų perleidžiamos Vilniaus savivaldybei – teritorijoje galėtų atsirasti konferencijų centras
2024-06-12 , Seimas

Šiandien Vilniaus miesto taryba pritarė sprendimui pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Seimo kanceliarija: valstybinės žemės sklypas prie Seimo rūmų perduodamos Vilniaus savivaldybei. Sostinė šioje vietoje planuoja kurti daugiafunkcę miesto erdvę su tarptautinio lygio konferencijų centru.

Pusę perimamos apie 2 ha ploto teritorijos užima automobilių stovėjimo aikštelės. Jos neasfaltuotos, be apšvietimo. Jomis neatlygintinai naudojosi Seimo rūmuose dirbantys ir į posėdžius atvykstantys asmenys ir visi vilniečiai.  

Perėmus teritoriją artimiausiu metu planuojama bent laikinai sutvarkyti neasfaltuotas automobilių aikšteles, įrengti korinę dangą.

„Seimo kanceliarijai ši teritorija svarbi ir naudinga, tačiau puikiai suprantame poreikį ją sutvarkyti ir pritaikyti sostinės gyventojų ir svečių reikmėms. Su Vilniaus miesto savivaldybe sutarta, kad Seimo rūmuose dirbantys ir į posėdžius atvykstantys asmenys, Seimo lankytojai, į valstybines šventes ir minėjimus atvykstantys svečiai ir toliau turės galimybę pasistatyti automobilius šioje teritorijoje ar požeminėje aikštelėje po to, kai savivaldybė įgyvendins savo planus, taip pat itin svarbu, kad ši erdvė prie Seimo rūmų taptų patrauklesnė ir saugesnė“,– įsitikinusi Seimo kanclerio pareigas einanti Vaida Servetkienė.  

Artimiausiu metu planuojama atlikti tarptautinę ekonominę studiją, kuri leistų numatyti, kaip teritoriją prie Seimo geriausiai išnaudoti tarptautinio lygio konferencijų centrui. Įprastai konferencijų centrai tarnauja tiek dideliems, tiek mažesniems renginiams, o visos erdvės yra multifunkcės, lengvai pritaikomos skirtingų organizatorių poreikiams. Pagal dabartinius reikalavimus, visuose naujuose savivaldybės projektuose turi būti įrengta ir saugi priedanga.

„Matome galimybių, kaip šią, pačiame miesto centre esančią vietą, išnaudoti gerokai efektyviau ir miestui, valstybei naudingiau. Planuojame šią teritoriją pertvarkyti ir įgyvendinti tiek valstybės, tiek miesto strateginiuose dokumentuose iškeltą uždavinį turėti sostinėje tarptautinius standartus atitinkantį konferencijų centrą kartu su visa jam aptarnauti reikalinga infrastruktūra“, – teigia Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Anksčiau buvo svarstoma konferencijų centrui pritaikyti apleistus Koncertų ir sporto rūmus. Vieta itin svarbi žydų bendruomenei, todėl gali būti sunku surasti bendrą sutarimą.

Konferencijų centrui tinkamesnė vieta būtų prie Seimo rūmų. Tai bene vienintelis tokio dydžio laisvos valstybinės žemės sklypas centrinėje miesto dalyje, turintis gerą susisiekimą su pagrindinėmis miesto gatvėmis viešuoju transportu (iki artimiausios viešojo transporto stotelės – vos šešios minutės pėsčiomis), o iki oro uosto – tik 7 km., šalia – svarbios valstybinės institucijos, platus viešbučių tinklas.

Iki šiol valstybinė žemė ir ant jos esančios automobilių stovėjimo aikštelės buvo valdomos Nacionalinės žemės tarnybos. Pasirašius panaudos sutartį, ši teritorija 2004 m. buvo perleista 99 metams Seimo kanceliarijai. Šiais metais, įsigaliojus Vyriausybės nutarimui „Dėl valstybinės žemės sklypų (jų dalių) ir žemės sklypais nesuformuotos valstybinės žemės plotų perdavimo valdyti savivaldybėms patikėjimo teise“, savivaldybės perėmė patikėjimo teise valdyti miestų ir miestelių valstybinę žemę; kartu su valstybinės žemės patikėjimo teisės perdavimu, miestų ir miestelių savivaldybėms suteikta teisė sudaryti ir / ar nutraukti jau sudarytas valstybinės žemės nuomos ar panaudos sutartis. Vilniaus miesto savivaldybei pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Seimo kanceliarija, ankstesnė panaudos sutartis bus nutraukta.  

Bendradarbiavimo sutartimi Savivaldybė ne tik tvarkys šią teritoriją savo nuožiūra, pritaikant ją miesto ir visuomenės poreikiams, bet ir įsipareigojo Seime dirbantiems bei Seimo svečiams įrengti 260 automobilių parkavimo vietų, kuriomis jie naudotųsi nemokamai. Tikėtina, kad automobilių stovėjimo aikštelė bus požeminė.

Teritorijoje yra ir paminklas Lietuvos Nepriklausomybės gynėjui kariui savanoriui Artūrui Sakalauskui. Šioje vietoje kasmet vyksta jam atminti skirti renginiai. Tiek paminklas, tiek erdvė aplink jį bus išsaugota ir prieinama visuomenei. 

Vilniaus savivaldybės Komunikacijos skyrius, [email protected]
Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuras, [email protected]

00
Aktualijos
Patvirtinta tvarka, kaip bus nustatomi statiniams ir įrenginiams eksploatuoti reikalingi žemės sklypų ir jų dalių dydžiai
2024-07-22, Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos
Nuo liepos 22 d. Kuršių mariose stiprinama verslinės žvejybos kontrolė
2024-07-22, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos
Seimas uždegė žalią šviesą svarbiems teisingumo srities pokyčiams
2024-07-19, Teisingumo ministerija
Dirbate naktį? Jums priklauso pusantro karto didesnis darbo užmokestis
2024-07-18, Valstybinė darbo inspekcija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
20:45
19:31
16:25
16:19
13:12
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti