Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Žemės sklypo kadastrinius matavimus, kadastro duomenų patikslinimą galės inicijuoti ir statytojas
2024-06-12 , Aplinkos ministerija
Juditos Grigelytės, VŽ foto

Vyriausybė pritarė Nekilnojamojo turto kadastro nuostatų pakeitimams, kuriais išplečiamas fizinių ir juridinių asmenų, galinčių inicijuoti žemės sklypų kadastrinius matavimus, kadastro duomenų tikslinimą, pakeitimą, ratas. Taip pat bus galima greičiau įregistruoti, pakeisti ar patikslinti krašto apsaugos tikslams skirtų pastatų kadastro duomenis Nekilnojamojo turto kadastre ir Nekilnojamojo turto registre.

Minėti pakeitimai įgyvendina Nekilnojamojo turto kadastro įstatymo pataisas.

Nuostatuose nustatyta tvarka, kaip taisomi dėl už žemės sklypų suformavimą atsakingų valstybės tarnautojų netinkamo veikimo neteisingai patvirtinti ir Nekilnojamojo turto kadastre įrašyti žemės sklypo kadastro duomenys. Minėti duomenys bus taisomi už žemės sklypų suformavimą atsakingos institucijos sprendimo pagrindu  turint  žemės sklypo savininkosutikimą.

Nekilnojamojo turto kadastre įrašytų neteisingų žemės sklypo kadastro duomenų ištaisymą tais atvejais, kai dėl už žemės sklypų suformavimą atsakingų valstybės tarnautojų netinkamo veikimo neteisingai patvirtinti žemės sklypo kadastro duomenys, inicijuos Nacionalinės žemės tarnybos administracinis padalinys.

Nuo šiol žemės sklypo kadastrinius matavimus ir kadastro duomenų patikslinimą galės inicijuoti statytojas, kurio vardu išduotas statybą leidžiantis dokumentas, iki šiol teisę tai daryti turėjo tik žemės sklypo savininkas. Tai nekilnojamojo turto vystytojų labai lauktas pokytis.

Į nuostatus perkeltas Nekilnojamojo turto kadastro įstatymo pakeitimas, numatantis, kad kadastro tvarkytojo sprendimas dėl nekilnojamojo daikto kadastro duomenų įrašymo į Nekilnojamojo turto kadastrą ar jų pakeitimo priimamas ne tik per 5 darbo dienas, bet ir per vieną arba 3 darbo dienas.

Nustatyta išimtis, kad krašto apsaugos tikslams skirtus naujus, rekonstruotus, kapitaliai suremontuotus statiniusregistruoti Nekilnojamojo turto registre, jų kadastro duomenis įregistruoti ar pakeisti Nekilnojamojo turto kadastre bus galima pirmiau, nei žemės sklypo, kuriame yra tokie statiniai, kadastro duomenis.

Atkreipiame dėmesį, kad žemės sklypų, kuriuose yra krašto apsaugos tikslams skirti statiniai, kadastro duomenų atnaujinimo pareiga išliks, tik tai bus galima padaryti po statinio kadastro duomenų įregistravimo ar pakeitimo Nekilnojamojo turto kadastre.

Taip pat įteisinama galimybė nekilnojamojo kultūros paveldo statinio (patalpos) kadastro duomenis Nekilnojamojo turto kadastre pakeisti pagal šio statinio (patalpos) kadastro duomenų bylą ir tvarkybos darbų priėmimo aktą.

Įvertinus tai, kad Aplinkos ministerijai pavesta nustatyti statinių klasifikavimą pagal jų naudojimo paskirtį, būdingus funkcinius, inžinerinius, socialinius, turtinių vienetų kiekio, užimamo sklypo ir kitus požymius, pastatų, patalpų ir inžinerinių statinių pagrindinė naudojimo paskirtis nuo 2024 m. lapkričio 4 d. bus nustatyta ne Nekilnojamojo turto kadastro nuostatuose,  bet aplinkos ministro patvirtintame statybos techniniame reglamente „Statinių klasifikavimas“.

Šaltinis >>

00
Aktualijos
Seimas uždegė žalią šviesą svarbiems teisingumo srities pokyčiams
2024-07-19, Teisingumo ministerija
Seimas pritarė Civilinės saugos stiprinimo ir plėtros programai iki 2030 m.
2024-07-19, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos
Būsto paskolų refinansavimas turi būti patogus žmonėms: paprastas, greitas, nemokamas
2024-07-19, Finansų ministerija
Sveika ir saugi aplinka darbe – ją gali sukurti ir patys darbuotojai, jei bus įsteigtas komitetas
2024-07-19, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
16:19
13:12
13:01
12:15
19:54
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti