Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Seimo priimtos pataisos leis atpiginti pagrindinių bankų paslaugų krepšelį
2024-06-13 , Seimas
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Seimas priėmė Mokėjimų įstatymo pakeitimus, kurie sudarys galimybę nuo 2025 m. trečdaliu sumažinti bankų pagrindinės mokėjimų sąskaitos paslaugų krepšelio kainą.

Įstatyme sutarta fiksuoti maksimalų komisinį atlyginimą ir susieti jį su minimalia mėnesine alga (MMA), peržiūrint jį kas trejus metus. Kaip yra anksčiau pažymėjęs finansų viceministras Darius Sadeckas, tokiu atveju bazinis paslaugų krepšelis nuo kitų metų kainuos apie 1 eurą. Šiuo metu komisinio atlyginimo dydis nustatomas Lietuvos banko ir siekia 1,47 eurus.

Įstatyme papildomai įtvirtinama bankų pareiga aiškia ir suprantama forma informuoti mokėjimo paslaugų vartotojus apie galimybę pasinaudoti pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslauga. Pagal priimtas pataisas, mokėjimo paslaugų teikėjas, keisdamas vartotojams teikiamų su mokėjimo sąskaita susijusių paslaugų komisinių atlyginimų dydžius, vartotojui taip pat turės pateikti informaciją apie galimybę taikomą kainodarą pakeisti į kitą mokėjimo paslaugų teikėjo siūlomą būdą.

Įstatyme apibrėžiami konkretūs kriterijai, kaip nustatoma paslaugų, kurios turi būti teikiamos pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelyje, apimtis.

Pavyzdžiui, minimali iš sąskaitos išimama grynųjų pinigų suma per mėnesį bus nustatoma taip, kad tenkintų ne mažiau kaip 90 proc. šalyje gyvenančių fizinių asmenų, turinčių mokėjimo sąskaitą, poreikius išsiimti grynųjų pinigų iš mokėjimo sąskaitos Lietuvoje.

Priimtomis pataisomis taip pat nutarta išplėsti kredito įstaigų, kurioms numatoma prievolė teikti pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugą, ratą. Papildomai bus įtraukiamos ir tos įstaigos, kurios neteikia grynųjų pinigų įmokėjimo į sąskaitą paslaugos.

Verslas taip pat sulauks aktualių pakeitimų – bus sukurta lyginamoji mokėjimo paslaugų įkainių svetainė, skirta smulkiajam verslui palyginti aktualių mokėjimo paslaugų įkainius ir pasirinkti geriausiai jų poreikius atitinkančius paslaugų tiekėjus. Čia be kitų privalomų dalykų turės būti nurodyti objektyvūs ir aiškūs kriterijai, kuriais remiantis bus lyginamas komisinis atlyginimas, informacija pateikta paprasta ir nedviprasmiška kalba.

 

Už šiuos teisės akto pakeitimus (projektas Nr. XIVP-3697(2) balsavo 97 Seimo nariai, susilaikė 4 parlamentarai.

 

 

00
Aktualijos
Seimas uždegė žalią šviesą svarbiems teisingumo srities pokyčiams
2024-07-19, Teisingumo ministerija
Seimas pritarė Civilinės saugos stiprinimo ir plėtros programai iki 2030 m.
2024-07-19, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos
Būsto paskolų refinansavimas turi būti patogus žmonėms: paprastas, greitas, nemokamas
2024-07-19, Finansų ministerija
Sveika ir saugi aplinka darbe – ją gali sukurti ir patys darbuotojai, jei bus įsteigtas komitetas
2024-07-19, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
16:19
13:12
13:01
12:15
19:54
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti