Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

EIMIN: Seimas priėmė saugesnes skaitmenines paslaugas užtikrinančio įstatymo pakeitimus
2024-06-13 , Ekonomikos ir inovacijų ministerija

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva Lietuvos verslui ir piliečiams bus užtikrinamos saugesnės paslaugos, produktai ir turinys internete, taip pat suvienodintos reguliavimo procedūros visoje Europos Sąjungoje (ES).

„Norėdami sumažinti grėsmes, kurias kelia neteisėto turinio ar dezinformacijos sklaida internete, inicijavome tam reikalingus pokyčius. Jie efektyviau apsaugos žodžio laisvę, mažins diskriminaciją, užtikrins asmenų privatumą ir duomenų apsaugą. Taip pat šie pokyčiai užtikrins saugesnes paslaugas ir elektroninę prekybą, nes įtvirtinamos platesnės vartotojus ginančios priemonės“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Priimtas įstatymas, įgyvendinantis ES skaitmeninių paslaugų aktą, nustato naujas pareigas tarpininkavimo paslaugų teikėjams: interneto platformoms, paieškos sistemoms, prieglobos, podėliavimo ir paprasto perdavimo paslaugoms. Šios pareigos apima vidaus skundų nagrinėjimo sistemos įdiegimą, privalomą motyvų paaiškinimą užblokavus turinį, skaidrumo ataskaitas, pranešimų ir veiksmų dėl neteisėto turinio šalinimo mechanizmą.

Saugesnę elektroninę prekybą užtikrins elektroninėms prekyvietėms skirtas prekiautojų atsekamumo reikalavimas – surinkti informaciją iš jų paslaugomis besinaudojančių prekiautojų. Šiose elektroninėse prekyvietėse taip pat bus atsitiktine tvarka tikrinama, ar prekiautojų siūlomi produktai nėra neteisėti ar pavojingi, o vartotojai bus informuojami apie parduotus neteisėtus produktus. 

„Stiprindami asmens duomenų apsaugą, interneto platformoms nustatėme, kad paslaugos gavėjai negalės teikti reklamos, naudodami jautrius duomenis. Taip pat bus užtikrinamas aukštas nepilnamečių privatumo ir saugumo lygis. Apribojame ir savavališkus interneto platformų turinio moderavimo sprendimus. Tai suteiks papildomų teisių naudotojams imtis veiksmų prieš platformą, pavyzdžiui, socialinius tinklus, kai naudotojų turinys yra nepagrįstai pašalinamas ar užblokuojama jų paskyra“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.

Įstatymo pakeitimu numatytos ir Lietuvos institucijų funkcijos, kuriomis būtų užtikrinamos saugesnės paslaugos, produktai ir turinys internete. Ryšių reguliavimo tarnyba atliks skaitmeninių paslaugų koordinatoriaus funkcijas: užtikrins ES Skaitmeninių paslaugų akto vykdymo priežiūrą, atstovaus Lietuvai ES lygmeniu, bendradarbiaus su kitų valstybių narių skaitmeninių paslaugų koordinatoriais. 

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija užtikrins draudimą vykdyti profiliavimą, naudojant jautrius duomenis: rasinę ar etninę kilmę, politines pažiūras, religinius ar filosofinius įsitikinimus, lytinę orientaciją. Ryšių reguliavimo tarnyba kartu su Valstybine duomenų apsaugos inspekcija analizuos dėl labai didelių interneto platformų ir interneto paieškos sistemų paslaugų kylančią riziką.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba įgyvendins nuostatas dėl produktų saugos ir vartotojų klaidinimo platformose. Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba užtikrins nepilnamečių apsaugą internete. 

Vartotojai dėl Skaitmeninių paslaugų akto pažeidimų galės pateikti skundus kompetentingoms institucijoms pagal jų kuruojamas sritis. 

Ministerijos parengtam Informacinės visuomenės paslaugų įstatymo pakeitimui šiandien pritarė Seimas.

00
Aktualijos
Seimas uždegė žalią šviesą svarbiems teisingumo srities pokyčiams
2024-07-19, Teisingumo ministerija
Seimas pritarė Civilinės saugos stiprinimo ir plėtros programai iki 2030 m.
2024-07-19, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos
Būsto paskolų refinansavimas turi būti patogus žmonėms: paprastas, greitas, nemokamas
2024-07-19, Finansų ministerija
Sveika ir saugi aplinka darbe – ją gali sukurti ir patys darbuotojai, jei bus įsteigtas komitetas
2024-07-19, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
16:19
13:12
13:01
12:15
19:54
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti