Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Ratifikuota Lietuvos aviacijos verslo sąlygas gerinanti Keiptauno konvencija
2024-06-13 , Susisiekimo ministerija

Seimas ratifikavo Keiptauno konvenciją, kuri palengvins Lietuvos aviacijos verslo sąlygas bendradarbiaujant su orlaivių valdymo ir lizingo bendrovėmis. Ratifikavus šią sutartį, Lietuvoje veikiantis aviacijos verslas galės lengviau ir geresnėmis sąlygomis įsigyti aviacijos objektus, didės jo konkurencingumas pasaulinėje rinkoje.

„Ratifikavę Keiptauno konvenciją, padidiname Lietuvos aviacijos sektoriaus įmonių konkurencingumą, sudarome platesnes galimybes vykdyti su orlaivių pirkimu, pardavimu, nuoma ir įkeitimu susijusią veiklą. Geriname orlaivių įsigijimo iš pasaulinių lizingo bendrovių sąlygas Lietuvos įmonėms. Vidutiniais skaičiavimais, orlaiviui įsigyti apskaičiuojamas depozitas Lietuvos įmonėms galėtų mažėti iki keturių kartų. Tai – nuoseklus ir kryptingas žingsnis toliau gerinant sąlygas Lietuvos aviacijos įmonių veiklos plėtrai“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Tai, kad Lietuva nebuvo ratifikavusi šios konvencijos, iš esmės sudarė kliūtis mūsų šalyje veikiančioms aviakompanijoms sudaryti palankesnius orlaivių nuomos ir lizingo sandorius, todėl tokie sandoriai dažnai buvo registruojami užsienio šalyse.

Ratifikavus Keiptauno konvenciją, orlaivių įtraukimas į Lietuvos orlaivių registrą bus saugesnis ir patrauklesnis jų įsigijimą finansuojančioms ir valdančioms bendrovėms. Be to, šia konvencija sukuriamos tarptautinės garantijos, suteikiančios galimybę kreditoriams iš įpareigojimų nevykdančių aviakompanijų susigrąžinti orlaivius ir kitais būdais apginti savo teises, prisijungti prie tarptautinio elektroninio garantijų registro.

Susiekimo ministerijai sėkmingai įgyvendinus JAV federalinės aviacijos administracijos (FAA) audito projektą, neseniai JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms: mūsų šalies oro vežėjai dabar jau ir Lietuvoje registruotais lėktuvais, o ne vien registruotais kitose šalyse, gali vykdyti komercinius skrydžius JAV teritorijoje.

Įgyvendinus šiuos verslo sąlygas gerinančius sprendimus, jau sulaukiama signalų iš Lietuvos įmonių apie planuojamą veiklos plėtrą, naujų orlaivių įsigijimus.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 8 licenciją vykdyti oro susisiekimą turinčios aviakompanijos. Lietuviško kapitalo aviacijos įmonės valdo daugiau kaip 200 komercinių orlaivių parką, o tai sudaro beveik 1 procentą pasaulio komercinių orlaivių parko.

00
Aktualijos
Patvirtinta tvarka, kaip bus nustatomi statiniams ir įrenginiams eksploatuoti reikalingi žemės sklypų ir jų dalių dydžiai
2024-07-22, Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos
Nuo liepos 22 d. Kuršių mariose stiprinama verslinės žvejybos kontrolė
2024-07-22, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos
Seimas uždegė žalią šviesą svarbiems teisingumo srities pokyčiams
2024-07-19, Teisingumo ministerija
Dirbate naktį? Jums priklauso pusantro karto didesnis darbo užmokestis
2024-07-18, Valstybinė darbo inspekcija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
20:45
19:31
16:25
16:19
13:12
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti