Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Prie medicinos priemonių, skirtų sveikatos priežiūros specialistams, galės būti pridedamos ir anglų kalba parengtos naudojimo instrukcijos
2024-06-14 , Seimas
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Seimas įtvirtino galimybę prie pateikiamos rinkai medicinos priemonių, skirtų tik sveikatos priežiūros specialistams, pridėti ne tik lietuvių, bet ir anglų kalba parengtą informaciją apie medicinos priemonės tinkamą naudojimą ir priežiūrą.

„Jeigu tai pagerins tam tikrų medicinos priemonių prieinamumą ir nesudarys kliūčių pacientams gauti laiku ir kokybiškas sveikatos, asmens sveikatos priežiūros paslaugas, tai dėl to turėtume tik džiaugtis, kaip ir tuo atveju, kai džiaugiamės, kad galime gydyti pacientus, sergančius retomis ligomis, jeigu pavyksta gauti kompensaciją. Tiesiog džiaugiamės dėl jo ir nesukame sau galvos, kad anotacija, kurią tiesiog skaito pats pacientas, yra parašyta tiktai anglų kalba. Neapsunkime sveikatos priežiūros įstaigų specialistų darbo. Tikrai tai nebus rutininiai atvejai toms priemonėms, kurios, matyt, yra taikomos ne kasdien, retesnėms procedūroms ir dėl kurių tiekimo pasunkėtų, jeigu reikėtų ir vertimo, ir išaugtų dėl to ir pačios priemonės raštai“, – sakė pataisų iniciatorė Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Jurgita Sejonienė.

Siekiant užtikrinti, kad anglų kalba parengtos naudojimo instrukcijos nesudarytų problemų jas naudosiantiems asmenims, įstatyme įtvirtinta sąlyga, kad anglų kalba parengtos naudojimo instrukcijos gali būti teikiamos, jei sveikatos priežiūros įstaiga, kuriai tiekiama medicinos priemonė (kurioje dirba sveikatos priežiūros specialistai, naudosiantys medicinos priemonę), su tuo sutinka. 

Sveikatos sistemos įstatymo pataisų projektui Nr. XIVP-3564(2) pritarė 48, prieš balsavo 22, susilaikė 18 Seimo narių. 

 

 

 

00
Aktualijos
Lietuvos antstolių rūmų vadovas I. Gaidelis: „Turime planuoti žingsniu į priekį, kad su vaikais susiję sprendimai realiai veiktų“
2024-07-23, Lietuvos antstolių rūmai
Patvirtinta tvarka, kaip bus nustatomi statiniams ir įrenginiams eksploatuoti reikalingi žemės sklypų ir jų dalių dydžiai
2024-07-22, Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos
Seimas uždegė žalią šviesą svarbiems teisingumo srities pokyčiams
2024-07-19, Teisingumo ministerija
Dirbate naktį? Jums priklauso pusantro karto didesnis darbo užmokestis
2024-07-18, Valstybinė darbo inspekcija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba
2024-07-23
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-22
Naujausios diskusijos
17:19
17:04
16:59
16:25
16:19
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti