Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Teismas išnagrinėjo korupcijos Biržų rajono savivaldybėje bylą
2024-06-14 , Specialiųjų tyrimų tarnyba
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Panevėžio apygardos teismas dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos pripažino kaltais buvusį Seimo narį V. R., buvusį Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorių V. E. ir Parovėjos seniūnijos seniūno pavaduotoją E.T. Iš viso jiems bendrai skirta 60 tūkst. eurų baudų.

Ikiteisminį tyrimą dėl korupcijos Biržų rajono savivaldybėje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė.

Išnagrinėjęs bylą, Panevėžio apygardos teismas birželio 13 dieną buvusį Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorių V. E. pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Teismas pripažino, kad V. E., būdamas Biržų rajono savivaldybės konkursų komisijos nariu, neteisėtai veikė su tuomečiu Seimo nariu V. R. siekdami, kad konkretus asmuo – biržietis E. T., būtų paskirtas į vienos seniūnijos seniūno bei seniūno pavaduotojo pareigas. E. T. šioje byloje buvo pripažintas kaltu dėl padėjimo piktnaudžiauti tarnyba.

Buvusiam Seimo nariui, įtakingam Biržų rajono ūkininkui V. R. paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi organizavimo, veikiant su V. E. ir E. T. bendrininkų grupėje. Teismas nustatė, kad 2020 metais organizuodamas savivaldybės administracijos direktoriaus V. E. piktnaudžiavimą, Seimo nario pareigas tuo metu užėmęs V. R. siekė padėti savo pažįstamui E. T. gauti darbą seniūnijoje.

Panevėžio apygardos teismas birželio 13 dienos nuosprendžiu V. Eidukui skyrė 20 tūkst. eurų, V. R. – 25 tūkst. eurų, o E. T. – 15 tūkst. eurų dydžio baudas. V. E. teismas skyrė ir baudžiamojo poveikio priemonę – teisės būti paskirtam į valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų skiriamas pareigas atėmimą 5 metams.

Buvęs Biržų rajono savivaldybės meras V. J. šioje byloje buvo kaltinamas dėl kyšininkavimo veikiant bendrininkų grupėje su tuomečiu Biržų rajono savivaldybės administracijos direktoriumi V. E. Jiems buvo pareikšti kaltinimai, kad 2021 metais jie susitarė su tuometiniu

Biržų rajono savivaldybės tarybos nariu R.V. dėl palankaus jų koalicijai balsavimo tarybos posėdžio metu. R. Vaiginas mainais už palankų balsavimą galimai siekė savivaldybės įsteigtos viešosios įstaigos direktoriaus atleidimo ir jo bendrapartietės paskyrimo į šias pareigas. V. J. ir V. E. dėl kyšininkavimo, o R. V. dėl papirkimo teismas išteisino kaip nepadariusius šių nusikalstamų veikų.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo gal būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

 

00
Aktualijos
Krymo okupacija ir ginčų sprendimas pagal 1982 metų Jungtinių Tautų jūrų teisės konvenciją
2024-09-26, Mokslo taryba
Lietuvos pilietybės neteko 6 asmenys, nuslėpę Rusijos pilietybės įgijimo faktus
2024-07-24, Migracijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Aptartas tolesnis bendradarbiavimas su Ukrainos valstybine ekstremaliųjų situacijų tarnyba
2024-07-24, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos
Siūlymai dėl keleivių vežimo tolimojo susisiekimo maršrutu – ydingi antikorupciniu aspektu
2024-07-24, Specialiųjų tyrimų tarnyba

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba
2024-07-23
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-22
Naujausios diskusijos
13:08
17:19
17:04
16:25
16:19
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti