Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

VPB svečiavosi Ukrainos intelektinės nuosavybės ir inovacijų tarnybos delegacija
2024-06-14 , Valstybinis patentų biuras
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Birželio 13 d. Valstybiniame patentų biure (VPB) svečiavosi Ukrainos intelektinės nuosavybės ir inovacijų tarnybos (UINT) delegacija: direktorė Olena Orliuk ir direktorės pavaduotoja Liubov Maidanyk. UINT atstovės lankėsi ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių intelektinės nuosavybės tarnybose, kur dalinosi savo patirtimi ir intelektinės nuosavybės tarnyboms kylančiais iššūkiais ir planais.

Išskirtinis dėmesys buvo skirtas narystės ES pasirengimo laikotarpiu keliamų reikalavimų, kuriuos turi užtikrinti intelektinės nuosavybės tarnybos, įgyvendinimui; Ukrainos intelektinės nuosavybės apsaugos praktikos derinimui su ES standartais; ES ir nacionalinių prekių ženklų bei dizaino sistemų koegzistavimui; Ukrainos narystės Europos patentų konvencijoje perspektyvoms; daug dėmesio buvo skirta naujausių technologijų, pavyzdžiui, debesies (angl. Cloud) ir blokų grandinės (angl. Blockchain), integravimui administravimo ir kibernetinio saugumo srityse.

Vizito Lietuvoje metu Ukrainos delegacija taip pat susitiko su Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos, Teisingumo ministerijos ir Patentinių patikėtinių instituto atstovais ir aptarė mediacijos paslaugų teikimo ir patentinių patikėtinių veiklos organizavimo patirtis.

Ukrainos delegacija taip pat lankėsi ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijoje, kur aptarė abiems šalims aktualias temas tokias, kaip ES reguliavimo autorių teisių ir gretutinių teisių srityje įgyvendinimo naujienos ir iššūkiai bei naujausių technologijų naudojimas bei dirbtinio intelekto technologijų plėtros poveikis autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos srityje.

Birželio 14 d. Ukrainos atstovės lankėsi Kaune, Kauno technologijos universitete, kur dalinosi patirtimi technologijų perdavimo procese.

Ukraina užbaigė intelektinės nuosavybės institucinę reformą ir toliau atnaujina bei tobulina intelektinės nuosavybės apsaugos ir vykdymo užtikrinimo sistemą. 2023 m. kovo mėn. Ukrainos intelektinės nuosavybės ir inovacijų tarnyba pasirašė Ketinimų deklaraciją su Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos bei Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės, Europos patentų tarnybom dėl bendradarbiavimo intelektinės nuosavybės srityje. 2023 metų spalio mėn. VPB direktorė Irina Urbonė drauge su kolegomis iš Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Moldovos dalyvavo Ukrainos intelektinės nuosavybės ir inovacijų tarnybos bei ES intelektinės nuosavybės tarnybos (ESINT) organizuojamuose susitikimuose tema “Bendra parama sprendžiant intelektinės nuosavybės sistemos uždavinius karo kontekste”, kurių tikslas - sustiprinti ES bendradarbiavimą su UINT, remiant Ukrainos valdžios institucijų pastangas tapti ES intelektinės nuosavybės bendradarbiavimo tinklo nariu, bei skatinti dalyvavimą ES finansuojamame projekte, skirtame intelektinės nuosavybės apsaugos stiprinimui Ukrainoje, Gruzijoje ir Moldovoje.

Dėkojame Ukrainos delegacijai už įkvepiantį apsilankymą ir reiškiame jai visuotinį Lietuvos žmonių palaikymą kare su Rusija.

Слава Украине!

00
Aktualijos
Seimas uždegė žalią šviesą svarbiems teisingumo srities pokyčiams
2024-07-19, Teisingumo ministerija
Seimas pritarė Civilinės saugos stiprinimo ir plėtros programai iki 2030 m.
2024-07-19, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos
Būsto paskolų refinansavimas turi būti patogus žmonėms: paprastas, greitas, nemokamas
2024-07-19, Finansų ministerija
Sveika ir saugi aplinka darbe – ją gali sukurti ir patys darbuotojai, jei bus įsteigtas komitetas
2024-07-19, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
16:19
13:12
13:01
12:15
19:54
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti