Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Viešųjų pirkimų įstatymo ir Pirkimų įstatymo pakeitimai
2024-06-17 , Viešųjų pirkimų tarnyba
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Viešųjų pirkimų tarnyba informuoja apie Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo (toliau – VPĮ) ir Lietuvos Respublikos pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ir pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo (toliau – PĮ) pakeitimus. Atkreiptinas dėmesys, kad VPĮ pakeitimai įsigalios, kai įstatymą pasirašys Lietuvos Respublikos Prezidentas, o PĮ pakeitimai - 2024 m. liepos 1 d.

2024 m. birželio 13 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo Nr. I-1491 45 straipsnio pakeitimo įstatymąNr. XIV-2750 (toliau – VPĮ pakeitimo įstatymas):

1. VPĮ 45 straipsnio 21 dalis papildyta 6 punktu, t. y. nauja sąlyga, leidžiančia perkančiajai organizacijai šalinti šiame punkte nurodytus subjektus iš pirkimo procedūros: tiekėjas, jo subtiekėjas, ūkio subjektas, kurio pajėgumais remiamasi, vykdo veiklą šio įstatymo 92 straipsnio 15 dalyje numatytame sąraše nurodytose valstybėse ar teritorijose arba yra ūkio subjektų grupės, kurios bet kuris narys vykdo veiklą šio įstatymo 92 straipsnio 15 dalyje numatytame sąraše nurodytose valstybėse ar teritorijose, narys arba jos vadovas, kitas valdymo ar priežiūros organo narys ar kitas asmuo (kiti asmenys), turintis (turintys) teisę atstovauti tiekėjui, subtiekėjui, ūkio subjektui, kurio pajėgumais remiamasi, ar jį kontroliuoti, jo vardu priimti sprendimą, sudaryti sandorį, ir tokiu būdu dalyvauja tokių ūkio subjektų grupių ir (ar) ūkio subjektų veikloje.

2. Pakeista VPĮ 45 straipsnio 5 dalis, ją papildant nuoroda į 45 straipsnio 21 dalies 6 punkte įtvirtintus reikalavimus, taip pat numatant, kad jeigu perkančiajai organizacijai kyla abejonių dėl tiekėjo nurodytos informacijos, įrodančios VPĮ 45 straipsnio 21 dalies 1, 2, 3, 6punktųreikalavimųatitiktį, teisingumo, ji privalo paprašyti ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą pateikusio tiekėjo pateikti informaciją patvirtinančius šio įstatymo 51 straipsnio 12 dalyje nurodytus (vieną ar kelis) ar kitus perkančiajai organizacijai priimtinus dokumentus ir (ar) paaiškinimus.

Paminėtina, kad VPĮ 45 straipsnio pakeitimai atlikti, siekiant identifikuoti tokius Lietuvos ir užsienio verslus, kurie gali kelti grėsmę Lietuvos ar partnerių nacionaliniam saugumui, ar netiesiogiai prisideda prie Rusijos karinių pajėgumų ir Kremliaus režimo mokamais mokesčiais ar įsitraukdami į propagandos, mobilizacijos procesus, o taip pat ir palaikydami ryšius su Rusijos politinės valdžios atstovais, bei užkardyti tokioms įmonėms ar su jomis susijusioms įmonėms dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.

Atkreiptinas dėmesys, kad PĮ 58 straipsnio 41 ir 42  dalys analogiškai šiuo aspektu nėra keičiamos.

2024 m. birželio 13 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Lietuvos Respublikos pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ir pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo Nr. XIII-328 37 ir 68 straipsnių pakeitimo įstatymą Nr. XIV-2752, kuriame pakeista (nuostatos suvienodinamos su VPĮ):

1.PĮ 37 straipsnio 1 dalis pakeista, ją papildant, kad atliekant supaprastintus pirkimus, pažymų, patvirtinančių Viešųjų pirkimų įstatymo 46 straipsnyje nurodytų tiekėjo pašalinimo pagrindų nebuvimą, nereikalaujama, kai tiekėjas pateikia Europos bendrąjį viešųjų pirkimų dokumentą. Pažymų, patvirtinančių tiekėjo pašalinimo pagrindų nebuvimą, perkantysis subjektas gali reikalauti iš tiekėjų tik turėdamas pagrįstų abejonių dėl šių tiekėjų patikimumo.

2. PĮ 37 straipsnio 2 dalis pakeista dėl vertės, numatant, kad gali būti nesilaikoma PĮ 90 straipsnio reikalavimų (dėl pareigos įsigyti iš centrinės perkančiosios organizacijos), jeigu atliekamas mažos vertės neskelbiamas pirkimas, kurio numatoma pirkimo sutarties vertė yra mažesnė kaip 15 000 Eur (penkiolika tūkstančių eurų) (be pridėtinės vertės mokesčio).

3. Pakeistas PĮ 68 straipsnio 1 dalies 1 punktas, nurodant, kad šioje dalyje nurodyto reikalavimo dėl informavimo apie pirkimo procedūros rezultatus gali būti nesilaikoma, kai supaprastinto pirkimo atveju pirkimo sutartis, kurios numatoma vertė neviršija 15 000 Eur (penkiolika tūkstančių eurų) (be pridėtinės vertės mokesčio), sudaroma preliminariosios sutarties pagrindu.

Kaip minėta, šie PĮ pakeitimai įsigalios 2024 m. liepos 1 d.

Šaltinis >>

00
Aktualijos
Seimas uždegė žalią šviesą svarbiems teisingumo srities pokyčiams
2024-07-19, Teisingumo ministerija
Seimas pritarė Civilinės saugos stiprinimo ir plėtros programai iki 2030 m.
2024-07-19, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos
Būsto paskolų refinansavimas turi būti patogus žmonėms: paprastas, greitas, nemokamas
2024-07-19, Finansų ministerija
Sveika ir saugi aplinka darbe – ją gali sukurti ir patys darbuotojai, jei bus įsteigtas komitetas
2024-07-19, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
16:19
13:12
13:01
12:15
19:54
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti