Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 


Seimas patvirtino Užimtumo įstatymo pakeitimus: talentų atvykimo išmokos taps nuolatinės
2025-05-22 , Ekonomikos ir inovacijų ministerija
Nuotrauka Juditos Grigelytės (VŽ)

Seimas patvirtino Užimtumo įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta neribotam laikui pratęsti atvykimo išmokų iš užsienio pritrauktiems darbuotojams ir juos įdarbinusiems darbdaviams mokėjimą. Iki šiol išmokų mokėjimas buvo apribotas terminu – jos turėjo būti nutrauktos 2025 m. gegužės 31 d., tačiau įvertinus priemonės efektyvumą ir kuriamą vertę tiek darbo rinkai, tiek valstybei, nutarta šio termino atsisakyti.

„Šiuo sprendimu siunčiame aiškią žinutę – Lietuva renkasi augimą, konkurencingumą ir investicijas. Talentų pritraukimas yra ilgalaikis valstybės prioritetas, todėl priemonės tęstinumas būtinas siekiant užtikrinti šalies ekonominį potencialą ir sudaryti sąlygas verslui pasiekti reikalingus specialistus“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas.

Įstatymo pakeitimai leis ir toliau skatinti aukštos kvalifikacijos, Lietuvos darbo rinkai reikalingų specialistų atvykimą, kartu sudarant galimybes darbdaviams lengviau pasiekti reikalingas kompetencijas turinčius darbuotojus. „Investuok Lietuvoje“ duomenimis, atvykimo išmokoms skiriamos lėšos biudžetui jau pirmaisiais metais sugeneruoja beveik dvigubai didesnę naudą nei patiriamos išlaidos. Be to, ši priemonė yra kompensacinio pobūdžio – išmokos skiriamos tik po to, kai specialistas jau yra įdarbintas ir valstybė gauna su tuo susijusias pajamas.

Per pastaruosius metus ši iniciatyva padėjo reikšmingai išplėsti specialistų atvykimo geografiją: 2022–2024 m. ypač išsiskiria Indijos ir Ramiojo vandenyno regionas – net 93 proc. visų išmokų šiame regione teko specialistams iš Indijos ir Filipinų. Tuo pačiu, reikšmingai augo Lietuvos diasporos ir kitų nei kaimyninės šalys regionų specialistų dalis – 2024 m. jiems teko 52 proc. visų išmokų (2022 m. – tik 29 proc.).

Profesijų požiūriu, daugiausia išmokų teko specialistams, dirbantiems informacinių technologijų ir inžinerijos srityse: kompiuterių sistemų analitikams, inžinieriams programuotojams, programuotojams, IT sistemų inžinieriams ir programinės įrangos testuotojams.

Ši priemonė – vienintelė Lietuvoje tiesioginė valstybės pagalbos forma darbdaviams ir investuotojams, siekiantiems pritraukti reikiamus specialistus projektų įgyvendinimui. 79 proc. Lietuvą pasirinkusių užsienio investuotojų teigia, kad talentų pasiūla yra esminis veiksnys renkantis investicijų kryptį.
 

00
Aktualijos
Konkurencijos taryba svarstys galimybę skųsti teismo sprendimą dėl vaistinių susitarimo
2025-06-18, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba
Priminimas savarankiškai dirbantiems: įmokos „Sodrai“ turi būti apskaičiuotos pagal apmokestinamąsias pajamas
2025-06-16, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba
Konkurencijos tarybos nustatytas pažeidimas gali atgrasyti nuo beveik pusės šimto tikėtinų pažeidimų
2025-06-16, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba
VĮ „Regitra“ vairavimo egzaminuotojas ir jį bandę paveikti asmenys nuteisti dėl korupcinių nusikaltimų
2025-06-13, Specialiųjų tyrimų tarnyba

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
16:39
11:28
10:41
17:13
16:53
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>