Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Seimo narės Aistės Gedvilienės pranešimas: parlamentarė kreipėsi į Valstybinių miškų urėdijos vadovą dėl galimos korupcijos parduodant valstybinę medieną
2021-07-02 , Seimas

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė penktadienį kreipėsi į Valstybinių miškų urėdijos (VMU) direktorių Valdą Kaubrę, prašydama atsakyti į klausimus dėl žurnalistiniame tyrime paviešintos informacijos apie galimą korupciją ir neskaidrius susitarimus parduodant valstybinę medieną.

LRT.lt liepos 1 d. publikuotame tyrime „Po tyrimo. Miškų valdovai: valstybinę medieną dengia šešėliai“ pateikiama žurnalistų surinkta informacija, kad didelė dalis valstybiniuose miškuose paruošiamos medienos yra neapskaitoma, o nepriklausomi medienos matuotojai, su kuriais sutartis yra sudariusi VMU, yra priklausomi nuo didžiųjų šalies medienos žaliavos pirkėjų ir galimai mažina medienos kainas.

„Pateiktą informaciją vertinu kaip sistemines problemas, kurios ilgą laiką nebuvo sprendžiamos. Valstybinės medienos ruošimo ir pardavimo sektorius jau seniai buvo įvardytas kaip sektorius, kuriame galima didelė korupcijos pasireiškimo tikimybė. Tačiau, kiek man yra žinoma, VMU iki šiol nėra priėmusi esminių sprendimų, kurie užtikrintų sektoriaus skaidrumą, sąžiningą konkurenciją ir efektyvią medienos apskaitą. Matant miško rangovų pateiktą informaciją apie galimybes piktnaudžiauti vertinant medienos kiekius ir kokybę, kyla daug klausimų ne tik dėl skaidrumo, bet ir negaunamų pajamų į biudžetą“, – teigia A. Gedvilienė.

Parlamentarė kreipėsi į VMU vadovą V. Kaubrę prašydama atsakyti, kokių veiksmų buvo imtasi, siekiant išspręsti tyrime iškeltas ilgalaikes problemas. Taip pat yra prašoma atsakyti, kaip yra vykdoma valstybinės medienos pjovimo ir pardavimo kontrolė, kiek per pastaruosius dvejus metus buvo nustatyta pažeidimų dėl neteisingos medienos apskaitos ir kokybės vertinimo, kokių veiksmų buvo imtasi dėl nustatytų pažeidimų.

Taip pat yra klausiama, kiek valstybė praranda pajamų dėl nustatytų medienos pjovimo paklaidų, nes, kaip matoma tyrimo metu surinktoje medžiagoje, paklaidos yra didelės, toleruojamos ir galimai sukuria plačią erdvę korupcijai.

A. Gedvilienė rašte išsamiai klausia apie VMU naudojamą medienos pjovimo techniką bei metodus, kuriais yra renkami duomenys išpjautos medienos apskaitai. Taip pat užduodami klausimai dėl nepriklausomų medienos matavimo vertintojų, siekiant išsiaiškinti, ar VMU visada sutinka su vertinimais dėl VMU tiekiamos medienos kokybės ir kiekių.

„Tikiuosi, kad VMU išsamiai atsakys į pateiktus klausimus ir pateiks informaciją apie sprendimus, kurie leis greitai ir efektyviai pakeisti šiandieninę situaciją“, – sakė A. Gedvilienė.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė neslepia, kad, įvertinus gautus VMU atsakymus, gali būti pradėta vykdyti ir parlamentinė kontrolė.

Daugiau informacijos:
Seimo narė
Aistė Gedvilienė
Mob. 8 682 04 808
El.  p. [email protected]

Šaltinis >>

00
Svarstoma Seime
Seime priimtas 2022 metų biudžetas
2021-12-14, Finansų ministerija
Seimas uždegė žalią šviesą Lietuvos prekybos atstovybių steigimui
2021-10-06, Ekonomikos ir inovacijų ministerija
Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ pranešimas: frakcija „Vardan Lietuvos“ kreipėsi į premjerę – prašo pateikti informaciją apie viešinimui skirtus viešuosius pirkimus
2021-10-05, Seimas
Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nario Juliaus Sabatausko pranešimas: „Kodėl senjorams nebedaro įspūdžio konservatorių triukai?“
2021-10-04, Seimas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
19:09
12:37
18:26
15:02
16:24
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti