INFOLEX.LT
Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

registruotis prisijungti

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo pranešimas: „Žurnalistams trukdantys dirbti asmenys turėtų būti baudžiami nuo 20 iki 140 eurų“
2021-09-16 , Seimas

Seimas pritarė parlamentaro Eugenijaus Gentvilo įstatymo projektui, kuriuo numatoma skirti administracines baudas fiziniams asmenims, kurie trukdo žurnalistams dirbti savo tiesioginį darbą. Skiriamos baudos siektų nuo 20 iki 140 eurų.

„Lietuvos žurnalistų sąjungos Žurnalistų teisių gynimo ir stebėsenos komitetas sulaukia nuolatinių skundų, kad praktikoje žurnalistams teisėtai rinkti informaciją dažnai trukdo pavieniai fiziniai asmenys, o kartais – ir juridiniai asmenys. Ši problema tampa ypač aktuali šiandieninių įvykių fone, kai fiziniai asmenys viešosiose vietose žurnalistams trukdo dirbti savo darbą ir rinkti informaciją mitingų metu, dažnai žurnalistai lieka ne tik ignoruojami, bet ir apstumdomi, kartais gadinama jų darbo įranga, tačiau jokios pasekmės neegzistuoja“, – apie esamą problematiką kalbėjo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas. 

Jo teigimu, žurnalistai privalo turėti teisę laisvai rinkti informaciją viešosiose vietose be trukdžių, o siūlymas skirti administracines baudas asmenis trikdančius žurnalistų darbą paskatino palikta teisinė spraga. Dabar galiojantys teisės aktai administracinę atsakomybę už atsisakymą teikti informaciją visuomenės informavimo priemonių atstovams numato valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų vadovams, tačiau kiti asmenys neatsako už tokias veikas. 

Daugiau informacijos:
Eugenijus Gentvilas
Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas
Žmogaus teisių komiteto narys
Mob. 8 698 42 794, el. p. [email protected]


Šaltinis >>

00
Svarstoma Seime
Seime priimtas 2022 metų biudžetas
2021-12-14, Finansų ministerija
Seimas uždegė žalią šviesą Lietuvos prekybos atstovybių steigimui
2021-10-06, Ekonomikos ir inovacijų ministerija
Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ pranešimas: frakcija „Vardan Lietuvos“ kreipėsi į premjerę – prašo pateikti informaciją apie viešinimui skirtus viešuosius pirkimus
2021-10-05, Seimas
Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nario Juliaus Sabatausko pranešimas: „Kodėl senjorams nebedaro įspūdžio konservatorių triukai?“
2021-10-04, Seimas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
15:20
14:46
09:11
21:31
08:49
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>