Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Didesnio kibernetinio saugumo link: MRU kartu partneriais pradeda įgyvendinti projektą „SOCCER“
2024-02-23 , Mykolo Romerio universitetas
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Kibernetinis saugumas visada buvo Mykolo Romerio universiteto (MRU) prioritetas, todėl jam skiriame daug dėmesio. Su džiaugsmu pranešame, kad prasidėjo tarptautinis bendradarbiavimo projektas „SOCCER“ kibernetinio saugumo srityje, prie kurio prisijungė MRU.

„SOCCER“ – tai Vidurio Europos regiono saugumo operacijų centras, kurio vienas pagrindinių tikslų plėtoti saugumo operacijų centrų (SOC) veiklą tokių būdu, kad universitetai, studentai ir darbuotojai galėtų naudotis saugia ir patikima kibernetine erdve. Projektą finansuoja projekto partneriai ir Europos Sąjungos programa „Skaitmeninė Europa“. Trejų metų trukmės projektas jungia devynis partnerius iš penkių šalių (Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Estijos ir Lietuvos).

„SOCCER“ misija –  stiprinti akademinio sektoriaus apsaugą nuo kibernetinių grėsmių, veikiant kaip strateginis intelektinio kapitalo, mokslinių tyrimų vientisumo ir studentų privatumo sergėtojas.

Kiekvienas projekto tikslas –  tai konkretus ir apskaičiuotas žingsnis, siekiant sukurti stiprų gynybos mechanizmą, galintį atlaikyti net sudėtingas kibernetines grėsmes ir atakas. Projekto tikslai:

  1. SOC pajėgumų plėtojimas „SOCCER“ konsorciume. Šia iniciatyva padės geriau stebėti, aptikti ir reaguoti į kibernetines atakas, apsaugoti studentų, darbuotojų ir mokslininkų asmeninius duomenis, intelektinę nuosavybę ir itin svarbias technologijas.
  2. Parama SOC pasirengimui. Rengdama mokomąją medžiagą, ši iniciatyva užtikrina, kad akademinės institucijos būtų gerai pasirengusios kibernetinėms grėsmėms.
  3. Dalijimosi informacija ir KTI ekosistemos sukūrimas. „SOCCER“ sukuria informacijos ir kibernetinių grėsmių žvalgybos (CTI) dalijimosi ekosistemą Vidurio ir Rytų Europos (VRE) akademiniame sektoriuje, panaudojant pažeidžiamumo duomenų bazes.
  4. „SOC4Academia“ įrankių rinkinys. Sukuriamas „SOC4Academia“ įrankių rinkinys, skirtas žinioms apie SOC kūrimą, diegimą ir veikimą skleisti. Šiame priemonių rinkinyje pateikiami SOC paslaugų diegimo ir integravimo modeliai, skatinamas bendras geriausios praktikos supratimas.
  5. Integracija ir bendradarbiavimas su pasauliniais subjektais. „SOCCER“ imasi iniciatyvos skatinti integraciją ir bendradarbiavimą ne tik savo konsorciumo viduje, bet ir su kompiuterių saugumo incidentų reagavimo grupėmis (CSIRT), Europos ir tarptautinėmis struktūromis.
  6. Dirbtinio intelekto panaudojimas inovacijoms. „SOCCER“ taiko dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi metodus, kad galėtų diegti naujoves ir pagerinti kenkėjiškos kibernetinės veiklos aptikimą.

Kiekvienas projektas kelia naujų iššūkių, tačiau džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su bendraminčiais iš įvairių šalių dėl bendrų tikslų ir siekti bendros vizijos stiprinant akademinio sektoriaus apsaugą nuo kibernetinių grėsmių. 
 

00
Universitetai ir teisės mokslas
Prof. dr. Agota Giedrė Raišienė: 4 darbo dienų savaitės baimė nepagrįsta
2024-04-23, Mykolo Romerio universitetas
Teisės fakultete vyko JAV pranešėjo paskaita ,,Demokratija teisme: teismai ir 2024 JAV Prezidento rinkimai”
2024-04-23, Vilniaus universitetas
Tarptautinė mokesčių sistema: adaptacija prie besikeičiančio verslo pasaulio. Teisės mokslo krypties doktorantės E. V. tyrimas
2024-04-23, Mykolo Romerio universitetas
Doktorantūros seminaras ir CERIL tarptautinė konferencija Europos restruktūrizavimo ir nemokumo teisės tema
2024-04-22, Mykolo Romerio Universitetas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
19:03
11:29
12:51
22:23
14:55
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti