Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Ketvirtoji tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Europinės ir nacionalinės baudžiamosios politikos tendencijos ir iššūkiai”
2024-04-15 , Mykolo Romerio universitetas
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

2024 m. balandžio 12 d. įvyko jau ketvirtus metus Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos, Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės instituto ir Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto kartu organizuojama tarptautinė mokslinė – praktinė konferencija „Europinės ir nacionalinės baudžiamosios politikos tendencijos ir iššūkiai“. Konferencijoje akademikai ir praktikai  pasidalino mokslinėmis idėjomis ir praktinėmis įžvalgomis apie baudžiamosios politikos srityse ryškėjančias tendencijas ir kylančius iššūkius.

 

Įtraukianti konferencijos programa apėmė įvairias temas: nuo narkotikų kiekių nustatymo teisinio reguliavimo (retoriškai klausiant „Kaip sveria narkotikus Temidės svarstyklės?“) iki nuotolinio baudžiamojo proceso ateities perspektyvų ES teisėje.

 

Ypatingas dėmesys konferencijoje buvo skiriamas tokioms ES baudžiamosios teisės sritims kaip elektroniniai įrodymai, duomenų gavimas iš ES valstybių narių. Ne mažesnio dėmesio sulaukė ir kitos pristatomos temos: konvencinių nusikaltimų normų taikymas pilkojoje interpretavimo zonoje, sukčiavimo atribojimo nuo finansinių nusikalstamų veikų problematika, kaltinamųjų aktų kokybės vertinimas (remiantis MRU Teisės mokyklos ekspertų atlikto užsakomojo tyrimo dėl prokuratūros procesinės veiklos kokybės vertinimo, rezultatais) ir kt. Daugelis pranešėjų pristatydami atskiras temas, pabrėžė teisinio neapibrėžtumo, nesuderinamumo problematiką teisinio reguliavimo ir jo taikymo srityse.

 

Taip pat džiugu, kad šioje konferencijoje, jos antrojoje sesijoje nuotoliniu būdu, dalyvavo Vokietijos ir Lenkijos mokslininkai, kurių teisinė patirtis ir požiūriai tikrai praturtino mokslines diskusijas, ir leido išgirsti, kaip skirtingos šalys sprendžia panašias problemas.

 

„Konferencijoje vykusios diskusijos buvo sėkmingos ir rezultatyvios. Tikiuosi, kad ši konferencija taps prasminga platforma, kuri leis tobulėti ir toliau siekti teisinio progreso skirtingose baudžiamosios justicijos srityse“, – pabrėžė profesorė dr. Jolanta Zajančkauskienė.

 

Penktoji tarptautinė mokslinė – praktinė konferencija „Europinės ir nacionalinės baudžiamosios politikos tendencijos ir iššūkiai“ įvyks 2025 m. VDU, Kaune. 
 

00
Universitetai ir teisės mokslas
M. Šukytė: kaip valstybės institucijoms prisijaukinti dirbtinį intelektą
2024-05-29, Lietuvos teisės institutas
Metų prokuroro apdovanojimas įteiktas MRU alumnui – Mantui Jurkėnui
2024-05-29, Mykolo Romerio universitetas
Magistrantūros programa „Finansų teisė”
2024-05-28, Vytauto Didžiojo universitetas
Kviečiame dalyvauti Valstybės saugumo departamento organizuojame konkurse
2024-05-27, Mykolo Romerio universitetas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos
2024-05-29
Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos
2024-05-29
Naujausios diskusijos
15:37
16:44
10:28
08:14
18:41
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti