Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 


MRU ekspertės dalijosi dėstymo patirtimi mokant mediacijos ir konfliktų sprendimo
2024-08-01 , Mykolo Romerio universitetas
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

MRU mokslininkės prof. dr. Agnė Tvaronavičienė ir doktorantė Indrė Korsakovienė 2024 m. liepos 15-19 d. dalyvavo Dordrechte, Nyderlanduose, vykusiuose tarptautinio projekto "ArtNoConflict" mokymuose. Pirmajame projekto mokymų etape „Dėstytojų mokymas“ (angl. Train the Trainers) Lietuvos ir Nyderlandų ekspertai mokė Ukrainos ir Sakartvelo universitetų darbuotojus efektyviai dėstyti mediacijos, derybų dalykus, lavinti studentų konfliktų sprendimo ir kritinio mąstymo įgūdžius.

Šis etapas skirtas ne tik projekto dalyviams, būsimiems konfliktų sprendimo dėstytojams, įgyti bazinių mediacijos ir konflikto sprendimo žinių bei įgūdžių, bet ir lavinti jų gebėjimus tinkamai ir įtraukiančiais metodais perduoti šias žinias ir įgūdžius jaunimui. Tokiu būdu sukuriamas „sniego gniūžtės efektas“, kurio dėka siekiama didinti projekto poveikį jo dalyviams.

MRU Mediacijos ir darnaus ginčų sprendimo laboratorijos vadovė prof.dr Agnė Tvaronavičienė ir MRU lektorė, doktorantė Indrė Korsakovienė kartu su Nyderlandų verslo akademijos atstovais, būdami projekto lyderiais, pristatė partneriams iš V.N. Karazino Nacionalinio universiteto (Ukraina), KROK universiteto (Ukraina) bei Šota Rustavelio valstybinio universiteto (Sakartvelas) specialiai šiam projektui parengtą ir adaptuotą medžiagą bei praktines užduotis, dalijosi savo sukaupta ilgamete patirtimi dėstant jaunimui mediacijos ir konfliktų sprendimo dalykus.

Projektas orientuotas į nuotolinį mokymąsi, tad jo dėka mediacijos ir konfliktų sprendimo meno žinios ir įgūdžiai taps prieinami didelei jaunimo grupei. Vykdant virtualius mokymų dalyvių mainus ir įgyvendinant nuotolinių paskaitų kursą, siekiama tobulinti studentų ir kito jaunimo konfliktų valdymo įgūdžius bei skatinti jų tarptautinį bendradarbiavimą. Planuojama, kad per visą projekto laikotarpį mediacijos ir konfliktų sprendimo pagrindų bei įgūdžių įgis apie 2000 jaunimo atstovų ir su jaunimu dirbančių asmenų.

Ilgalaikis projekto „TheArtNoConflict" tikslas - stiprinti demokratiją, kultūrinę įvairovę ir ginčų sprendimo mechanizmus bei mažinti konfliktų mastą projekto partnerių šalyse Ukrainoje, Sakartvele, Nyderlandų Karalystėje bei Lietuvoje.

Projektas iš dalies finansuojamas "Erasmus+" strateginių partnerysčių programa.

Projekto Nr. ERASMUS-EDU-2023-VIRT-EXCH 101139196

#Erasmus+ #ArtNoConflict #VirtualExchanges



 
 

00
Universitetai ir teisės mokslas
Prof. V. Landsbergio knygos pristatymas: kaip Konstitucija tapo nepriklausomos Lietuvos pamatu
2024-09-20, Mykolo Romerio universitetas
S. Nikartas tarptautinėje konferencijoje: Probacija – vis besiplečiantis priežiūros tinklas
2024-09-20, Lietuvos teisės institutas
Renginyje aptartas teismų vaidmuo skaitmeninėje erdvėje
2024-09-20, Vilniaus universitetas
Registracija į „LawWithoutWalls“ jau prasidėjo!
2024-09-19, Vilniaus universitetas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
10:04
21:42
19:58
19:28
08:59
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti