INFOLEX.LT
Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

registruotis prisijungti

Paveldėjus NT užgriūva didesni mokesčiai: vien už registravimą susimokėjo apie 900 eurų
2020-10-26 , Ernestas Naprys, Delfi.lt; Lietuvos notarų rūmai

Registrų centras (RC) gina naujus įkainius, kurie apskaičiuoti pagal tai, kiek kainuoja suteikti paslaugą. Išties – kainoraštyje dauguma įkainių mažėja, dažniausiai tai paslaugos verslui, duomenys, pigiau bus įregistruoti brangaus turto nuosavybę. Tačiau notarai kritikuoja ketinimus didesnę RC pajamų dalį surinkti mažiau pasiturinčių gyventojų sąskaita. Jie pasakoja naujas istorijas, kaip regionuose tenka pakloti šimtus eurų, arba 6 kartus daugiau nei anksčiau, už paveldėtą mažavertį turtą.

Nekilnojamojo turto registras ir kadastras jau dabar suneša 58 procentus visų RC pajamų, daugiau nei visi kiti registrai kartu sudėjus, rodo I pusmečio ataskaita.

Nuo spalio 1 dienos pakoregavus įkainius ši RC pajamų dalis turėtų dar labiau padidėti, tuo metu atpigs paslaugos verslui – mažiau pajamų tikimasi surinkti iš juridinių asmenų registro, vardija RC Strateginio vystymo direktorius Adrijus Jusas.

Kainodarai itin griežtų pastabų turi notarai, pasitelkdami pavyzdžius, kaip už trobos su priklausiniais nuosavybės registravimą trims paveldėtojams teko pakloti kone 1000 eurų. Anksčiau didesnė RC išlaikymo našta tekdavo turtingiesiems.

Tuo metu verslas, panašu, įžvelgia naujų galimybių – atpigs naudinga informacija ir ji bus prieinamesnė. Vėlgi, ne tiek prieinamesnė, kiek kaimyninėse valstybėse, kur registrų duomenys apskritai nemokami. Norint nemokamų duomenų, politikams tektų išspręsti finansavimo klausimą.

Notarų rūmai: kainų politika nesąžininga

Lietuvos notarų rūmų prezidentas, Klaipėdos notaras Marius Stračkaitis tikina, kad Registrų centro kainų politika ir teisės aktų interpretavimas – nesąžiningi, mat bandoma pasipelnyti gyventojų sąskaita ir tai lemia priešpriešą. Daugiausia aistrų kelia nuosavybės registravimo mokestis.

„Nuo spalio 1-sios už nuosavybės teisės įregistravimą į kiekvieną daiktą, nepriklausomai nuo jo vertės, RC reikia mokėti 17,19 Eur dydžio atlyginimą. Kitais žodžiais, pagal vienodą tarifą moka ir močiutė, registruojanti iš velionio vyro paveldėtą 100 eurų vertės tvartelį, ir solidus ponas, įsigijęs gamyklos pastatą“, – sako M. Stračkaitis ir primena, kad anksčiau mokestis buvo apskaičiuojamas atsižvelgiant į turto vertę ir svyravo nuo 2,9 Eur iki 1448 Eur.

Aktualiausia tai regionuose, kur dažnai NT registre šalia žemės sklypo ir namo būna įregistruota dar bent keletas objektų – ūkiniai pastatai, lauko virtuvės, malkinės, garažai, kiemo rūsiai, šiltnamiai, lauko tualetai ir pan. Už kiekvieno iš jų įregistravimą RC imamas 17,19 Eur mokestis. „Pateiksiu tikrą atvejį iš praėjusios savaitės – už 4 Eur vertės lauko tualeto ir 13 Eur vertės šulinio registravimą sumokėta po 17,19 Eur“, – lygina M. Stračkaitis. Iki spalio tai būtų kainavę po 2,9 Eur. <...>

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/paveldejus-nt-uzgriuva-didesni-mokesciai-vien-uz-registravima-susimokejo-apie-900-euru.d?id=8555889300
Žiniasklaidos apžvalga
FNTT ieško nukentėjusiųjų nuo „Simple Finance“, įmonės vadovas tyrimą vadina užsakytu
2020-11-19, BNS, 15min
Darbo kodekse siūloma įteisinti naują pareigą darbdaviui
2020-03-30, Jadvyga Beliavska, ELTA; Delfi.lt
Kandidato į VSD vadovus teikimą prezidentas atideda kitai savaitei
2020-03-25, Stasys Gudavičius, „Verslo žinios“
Vadovybės planas naikinti 19 prokuratūrų regionuose sukėlė darbuotojų pyktį
2020-02-24, 15min.lt, VŽ.lt, Delfi.lt, BNS

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
23:00
22:14
09:11
21:31
08:49
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>