Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Regionų administracinis teismas atidėjo Seimo narės Agnės Širinskienės skundo nagrinėjimą
2024-02-28 , Nacionalinė teismų administracija

Seimo narė Agnė Širinskienė kreipėsi į Regionų administracinį teismą prašydama panaikinti Lietuvos Respublikos Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (Komisija) 2023 m. rugsėjo 13 d. išvados Nr. 101-I-28 dalį, kuria pripažinta, kad ji 2023 m. kovo 14 d. socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtame įraše paskleidė faktais nepagrįstus ir visuomenę klaidinančius teiginius apie Olego Šurajevo einamas pareigas ir todėl nesilaikė Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtinto pagarbos žmogui ir valstybei principo; taip pat rekomenduota pareiškėjai savo pasisakymuose remtis patikrintais faktais ir vengti nurodyti tikėtinas aplinkybes, taip pat socialinio tinklo „Facebook“ asmeninėje paskyroje viešai atsiprašyti Ministrės Pirmininkės ir jos patarėjų dėl viešai paskleistų visuomenę klaidinančių teiginių.

Pareiškėja mano, kad ši Komisijos išvada yra nemotyvuota ir pažeidžianti jos  teisę į saviraiškos laisvę, garantuojamą Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25 straipsnio 1, 2 ir 3 dalyse bei Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 10 straipsnyje. O rekomendacija remtis tik patikrintais faktais ir nenurodyti tikėtinų aplinkybių pažeistų ne tik asmens teisę laisvai reikšti mintis, bet ir apskritai galėtų trukdyti eiti Seimo nario pareigas, dalyvauti diskusijose, teikti pasvarstymus, samprotavimus įvairiais klausimais, vertinti ir analizuoti faktus, aplinkybes ir pan. Nurodo, kad tokia rekomendacija yra abstrakti, todėl praktiškai neįgyvendinama.

Atsakovė Seimo Etikos ir procedūrų komisija nurodė, kad nesutinka su pareiškėjos teiginiu, kad Komisija, konstatuodama teisės akto pažeidimą, neatribojo humoro forma reiškiamos subjektyvios nuomonės apie ką tik Seime įvykusius įvykius nuo žinios, nevertino pasisakymo konteksto, pareiškėjos pasisakymo tikslo, kuriuo buvo siekiama kritikuoti valdžią, ir buvusių pasisakymo sąlygų.

Komisijos nuomone, pareiškėjos viešai paskelbtame įraše esančios frazės („Premjerės patarėjas šiandien įsijautė į savo pareigas ir ėmėsi daryti tvarką Seime: rėkavo iš antro aukšto balkono ir buvo pirmininkaujančio Razmos iš ten išprašytas (Razma pakvietė apsaugą), trukdė Seimo narių slaptam balsavimui, tad galiausiai buvo išmestas ir iš Seimo.“) lingvistinė formuluotė leidžia teigti, kad žodžių junginys „Premjerės patarėjas“ buvo pavartotas siekiant konstatuoti faktą, o ne humoro forma išreikšti savo subjektyvią nuomonę. Frazėje „Premjerės patarėjas šiandien įsijautė į savo pareigas ir ėmėsi daryti tvarką Seime“ nebuvo modalumą ar abejonę reiškiančių žodžių, taip pat nebuvo pateikta nuorodų į žiniasklaidoje ar socialiniuose tinkluose vartojamus O. Šurajevo, kaip tariamo patarėjo, humoristinius ar pašaipius apibūdinimus. Taigi viešas faktų neatitinkančios informacijos pateikimas visuomenei laikytinas jos klaidinimu. O Seimo narių elgesys skleidžiant visuomenę klaidinančią arba dviprasmišką informaciją, Komisijos nuomone, nedidina pasitikėjimo valstybe ir jos institucijomis.

Teismas, išaiškinęs pareiškėjai teisę patikslinti reikalavimą ir skųsti  ne Komisijos išvados dalį, bet Komisijos sprendimą, posėdį atidėjo kovo 21 d.

 

Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Sigita Gamulėnienė
Regionų administracinio teismo
teismo pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. (8 5) 264 8962, 8 612 49869
El. paštas
[email protected]
administracinis.teismas.lt

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Bus teisiami neva garažą pardavinėję sukčiai
2024-04-23, Generalinė prokuratūra
Šiandien Plungės apylinkės teisme gautas dar vienas civilinis ieškinys dėl tūkstantinės sumos priteisimo iš Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario
2024-04-23, Nacionalinė teismų administracija
Šalčininkuose sulaikyta didelė kontrabanda: avižinių dribsnių krovinyje muitininkai aptiko paslėptas 500 dėžių cigarečių
2024-04-23, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos
3 asmenys pripažinti kaltais dėl automobilio susprogdinimo Kauno mieste
2024-04-22, Nacionalinė teismų administracija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
19:03
11:29
12:51
22:23
14:55
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti