Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Šiaulių miesto savivaldybės taryba privalo apsvarstyti Vyriausybės atstovo teikimą panaikinti Tarybos ir mero sekretoriatą
2024-04-24 , Nacionalinė teismų administracija
Vladimiro Ivanovo, VŽ.lt

Regionų administracinis teismas, išnagrinėjęs bylą, balandžio 23 d. sprendimu įpareigojo Šiaulių miesto savivaldybės tarybą apsvarstyti Vyriausybės atstovo teikimą panaikinti Tarybos ir mero sekretoriatą.

Pareiškėjas Vyriausybės atstovas Šiaulių ir Telšių apskrityse teismo prašė panaikinti Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2023 m. vasario 2 d. sprendimą, kuriuo  sudarytas Šiaulių miesto savivaldybės tarybos darinys – Tarybos ir mero sekretoriatas. Paaiškino, kad Šiaulių miesto savivaldybės taryba, nesilaikydama Vietos savivaldos įstatymo, 2023 m. vasario 2 d. sprendimu sudarė Tarybos ir mero sekretoriatą ir patvirtino Šiaulių miesto savivaldybės Tarybos ir mero sekretoriato nuostatus, kurie reglamentuoja sekretoriato uždavinius, funkcijas, teises ir veiklos organizavimo tvarką.

Vyriausybės atstovas pasiūlė atsakovei svarstyti šio sprendimo panaikinimo klausimą, tačiau ji nė viename iš dviejų organizuotų posėdžių šio klausimo į darbotvarkę neįtraukė ir nesvarstė.

Teismas, išnagrinėjęs bylą, nurodė, kad Savivaldybių administracinės priežiūros įstatymo (Įstatymas) 7 straipsnio 1 dalies 3 punkte nustatyta, kad prižiūrėdamas, ar savivaldybės laikosi Konstitucijos ir įstatymų, ar vykdo Vyriausybės nutarimus, Vyriausybės atstovas galimai neteisėtus savivaldybės administravimo subjektų teisės aktus šio įstatymo 8 straipsnio 1 dalyje nustatyta tvarka siūlo panaikinti arba pakeisti. Byloje nustatyta, kad pareiškėjas teikimu siūlė svarstyti Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2023 m. vasario 2 d. sprendimo Nr. T-31 „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės tarybos ir mero sekretoriato sudarymo“ panaikinimo klausimą, tačiau iš viešai prieinamų duomenų matyti, kad tarybos posėdžiuose meras Vyriausybės atstovo teikimo nepristatė, tarybos nariai teikimo nesvarstė ir sprendimo dėl teikimo įgyvendinimo (neįgyvendinimo) nepriėmė, pranešimo pareiškėjui neparengė. Pažymėtina, kad Vyriausybės atstovas rašte nurodė, kokiais būdais atsakovė privalo įvykdyti teikimą, t. y. meras privalo supažindinti savivaldybės tarybą su teikimu, o pastaroji apsvarstyti jį ir priimti sprendimą, apie priimtą sprendimą pranešti Vyriausybės atstovui.

Taigi teismas konstatavo, kad Vyriausybės atstovo 2024 m. spalio 4 d. teikimas, kuriuo savivaldybės tarybai buvo pasiūlyta svarstyti Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2023 m. vasario 2 d. sprendimo panaikinimo klausimą, įgyvendintas nebuvo.

Įvertinęs byloje esančią medžiagą, teismas nusprendė, jog Šiaulių miesto savivaldybės taryba neįgyvendino Įstatyme imperatyviai nustatytos pareigos apsvarstyti Vyriausybės atstovo teikimą ir dėl jo priimti sprendimą, t. y. dėl atsakovės kaltės nėra užbaigta administracinė procedūra, kurios pagrindu Vyriausybės atstovas galėtų atlikti veiksmus, susijusius su galimai neteisėto sprendimo panaikinimu, todėl atsakovė privalo baigti administracinę procedūrą ir priimti atitinkamą sprendimą. Taigi teismas Šiaulių miesto savivaldybės tarybą įpareigojo Vyriausybės atstovo teikimą apsvarstyti artimiausiame posėdyje, bet ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos, ir apie priimtą sprendimą pranešti Vyriausybės atstovui per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos.

Šis teismo sprendimas gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

 

Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Sigita Gamulėnienė
Regionų administracinio teismo
teismo pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. (8 5) 264 8962, 8 612 49869
El. paštas [email protected]
administracinis.teismas.lt
Sekite mus 
www.facebook.com/LietuvosTeismai

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Antrąjį 2024 m. pretendentų į teisėjus egzaminą išlaikė 3 pretendentai
2024-05-22, Nacionalinė teismų administracija
Europos prokuratūra ir FNTT tiria galimą sukčiavimą bei dokumentų klastojimą parduodant naktinio matymo prietaisus valstybės institucijai
2024-05-22, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos | Generalinė prokuratūra
Prekyba dujomis mažeikiškius atvedė į teisiamųjų suolą
2024-05-22, Generalinė prokuratūra
Regionų administracinis teismas atmetė įmonės skundą dėl nesutvarkytų pavojingų atliekų
2024-05-22, Nacionalinė teismų administracija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-05-21
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-05-20
Naujausios diskusijos
22:29
19:47
15:57
15:21
11:58
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti