Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Parduotuvės darbuotojas apiplėšusiam kaltinamajam – 2 m. laisvės atėmimo bausmė
2024-04-24 , Nacionalinė teismų administracija
Juditos Grigelytės, VŽ foto

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose paskelbtas nuosprendis plėšimą įvykdžiusiam kaltinamajam T. J., kuris vakare užpuolė iš darbo išėjusias dvi parduotuvės darbuotojas. Užpuolikas, panaudojęs peilį ir juo grasindamas bei panaudojęs fizinį smurtą, pagrobė moterų rankines. Teismas kaltinamajam skyrė trečdaliu sumažintą 2 m. laisvės atėmimo bausmę.

„Kaltinamojo T. J. kaltė dėl plėšimo visiškai įrodyta, – sako baudžiamąją bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas M. Galvičius. – Kaltinamasis prisipažino tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek teisme.“

Anot teisėjo M. Galvičiaus, dviejų nukentėjusiųjų parodymai, įvykio vietos, daiktų apžiūros protokolai, specialisto išvada ir kt. liudija, kad kaltinamasis T. J. nurodytu laiku ir vietoje, panaudojęs peilį ir juo grasindamas, be to, panaudojęs fizinį smurtą prieš vieną nukentėjusiųjų pagrobė jų rankines. Kaltinamasis iš vienos nukentėjusiosios pagrobė turto už 411 Eur, iš kitos pagrobtų daiktų bendra suma – 1 205 Eur ir darbuotojos kuprinėje buvusius iš parduotuvės kasos paimtus pinigus, beveik 3 648 Eur. Kadangi visi daiktai abiem nukentėjusiosioms buvo grąžinti, jos civilinio ieškinio nereiškė.

Kaltinamasis T. J. teisme sakė, kad plėšimą įvykdė 2024 m. sausio 15 d. apie 20 val. prie parduotuvės netoli Šiaulių. Vyras nurodė, kad ten anksčiau jis bėgiodavo ir buvo pastebėjęs, kaip pardavėja išeidavo iš parduotuvės. Tą vakarą buvo beviltiška situacija, pinigų stygius, grėsė išmetimas iš buto, tai jis prisiminė tą vietą, kur tikėjosi gauti pinigų. Nuėjo prie parduotuvės, pasislėpė už ūkinio pastato kampo, palaukė, kol išeis pardavėjos, ir jas užpuolė. Galvojo, kad išeis viena pardavėja, tačiau tąkart išėjo dvi moterys. Vienai jis „nulupo“ nuo peties rankinę, prie kitos pribėgęs taip pat prašė atiduoti rankinę, bet irgi ją išplėšė ir nubėgo.

Nori nuoširdžiai atsiprašyti nukentėjusiųjų, labai gailisi dėl šio savo elgesio, o ypač dėl fizinio skausmo sukėlimo, nes kai nuplėšė rankinę, ji nukrito ant žemės, jis lenkėsi paimti ir atsitiesdamas su rankine impulsyviai sutrenkė vienai nukentėjusiajai į veidą. 

Kaltinamasis sakė, kad su savimi turėjo du peilius, o atsuktuvas striukės kišenėje buvo likęs iš anksčiau. Jis laikė peilį rankoje ir antrai moteriai sakė duoti pinigus, bet ji nedavė, tai greitai išplėšė kuprinę ir pasileido bėgti.

Tą patį vakarą, T. J. buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Nukentėjusioji per ikiteisminį tyrimą nurodė, kad baigiant darbą apie 20 val. ir išėjus į lauką rakinant parduotuvės duris prie jų priėjo kaukėtas vyriškis su pagaliu rankose, juodai apsirengęs, kuris stovėjo jai už nugaros. Vyriškis staigiai priėjęs prie jos nuo peties nuplėšė juodos spalvos rankinuką bei tuo metu sudavė vieną kartą kumščiu į veidą. Tada jis puolė prie kolegės šaukdamas „atiduok pinigus“, kairėje rankoje matė, kad turi peilį, matėsi išlindusi geležtė. Jos su kolege išsigandusios grįžo į parduotuvės patalpas ir iškvietė policijos pagalbą.

Kita nukentėjusioji minėjo, kad vyriškis sušuko „atiduok pinigus“, ji jam atsakė, kad neturi pinigų. Tada jis suriko dar pikčiau, ir jo rankoje pamatė peilį. Pamačiusi peilį labai išsigando, nieko nebedarė, tiesiog ištiesė kuprinę bei dar su savimi turėtą maišelį su produktais.

Kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė ta, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra. T. J. padarė vieną nusikalstamą veiką, kuri priskiriama sunkių nusikaltimų kategorijai. Nusikalstama veika yra baigta, padaryta tiesiogine tyčia.

Byla nagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimų tvarka, kadangi kaltinamasis kaltu prisipažino visiškai ir sutiko, kad kiti įrodymai nebūtų tiriami, įrodymų tyrimas teisme buvo nutrauktas. Kadangi kaltinamasis visiškai prisipažino, gailėjosi, paskirta bausmė sumažintina vienu trečdaliu. 

Nuosprendis per 20 dienų apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmus.

 

Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Nijolė Damulė
Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja
(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)
Tel. 8 676 50 348
El. paštas
[email protected]
siauliu.teismai.lt

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Antrąjį 2024 m. pretendentų į teisėjus egzaminą išlaikė 3 pretendentai
2024-05-22, Nacionalinė teismų administracija
Europos prokuratūra ir FNTT tiria galimą sukčiavimą bei dokumentų klastojimą parduodant naktinio matymo prietaisus valstybės institucijai
2024-05-22, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos
Europos prokuratūra ir FNTT tiria galimą sukčiavimą bei dokumentų klastojimą parduodant naktinio matymo prietaisus valstybės institucijai
2024-05-22, Generalinė prokuratūra
Prekyba dujomis mažeikiškius atvedė į teisiamųjų suolą
2024-05-22, Generalinė prokuratūra

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-05-21
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-05-20
Naujausios diskusijos
22:29
19:47
15:57
15:21
11:58
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti