Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Išnagrinėta byla dėl Informacinės visuomenės plėtros komiteto nustatytų pažeidimų ES lėšomis finansuotame E. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros plėtros projekte
2024-04-24 , Nacionalinė teismų administracija
Teismai.lt

Regionų administracinis teismas, išnagrinėjęs Sveikatos apsaugos ministerijos skundą dėl įsakymo, kuriuo Ministerija įpareigota grąžinti daugiau nei pusę milijono eurų ES lėšų, balandžio 17 d. sprendimu atmetė jį kaip nepagrįstą.

Pareiškėja skunde paaiškino, kad Informacinės visuomenės plėtros komitetas (Komitetas) negalėjo priimti ginčijamo įsakymo, nes suėjo jam priimti senaties terminas, taip pat mano, kad Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) sprendimas, kuriuo remdamasis Komitetas priėmė sprendimą, yra nepagrįstas. Be to, mano, kad skirta 20 proc. finansinė korekcija nuo Projekto tinkamų finansuoti išlaidų sumos yra neproporcinga.

Nustatyta, kad pareiškėjos projekto „E. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros plėtra“ įgyvendinimo laikotarpis buvo nuo 2011 m. lapkričio 7 d. iki 2014 m. lapkričio 30 d. ir jis buvo finansuotas pagal Lietuvos 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategiją ir veiksmų programos įgyvendinimo priemonę VP2-3.1-IVPK-10-V „Elektroninės sveikatos paslaugos“. Projektu pareiškėja įsipareigojo sukurti saugią prieigą pacientams prie jų asmeninės e. sveikatos istorijos, taip pat sveikatos specialistams, dirbantiems įstaigose, neturinčiose savo informacinių sistemų, saugią prieigą prie paciento e. sveikatos istorijoms tvarkyti ir prie kitų e. sveikatos paslaugų; saugią prieigą prie paciento e. sveikatos istorijos ir kitų e. sveikatos paslaugų sveikatos priežiūros įstaigoms, turinčioms savo informacines sistemas, per eSPBI IS duomenų mainų posistemę; siuntimų konsultacijai, gydymui ar tyrimui e. paslaugą. Kaip minėta, projektas baigtas 2014 m. lapkričio 30 d.

Teismas nustatė, kad nei CPVA, nei Komitetas, priimdami sprendimą ir įsakymą, nepažeidė sprendimų priėmimo terminų, nustatytų Projektų administravimo ir finansavimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu.

Dėl atsakovės nustatytų pažeidimų, kad pareiškėja nepasiekė rezultato rodiklių – kiekviena sukurta e. paslauga po dvejų metų nuo Projekto įgyvendinimo pabaigos turėjo naudotis ne mažiau 30 proc. galimų vartotojų, teismas nurodė, kad iš esmės nė vienas stebėsenos rodiklis nebuvo pasiektas ir pareiškėja neįrodė, jog ji to nepadarė dėl  objektyvių aplinkybių, todėl nėra teisinio pagrindo panaikinti ginčijamą įsakymą.

Šis teismo sprendimas gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

 

Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Sigita Gamulėnienė
Regionų administracinio teismo
teismo pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. (8 5) 264 8962, 8 612 49869
El. paštas [email protected]
administracinis.teismas.lt
Sekite mus 
www.facebook.com/LietuvosTeismai

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Antrąjį 2024 m. pretendentų į teisėjus egzaminą išlaikė 3 pretendentai
2024-05-22, Nacionalinė teismų administracija
Europos prokuratūra ir FNTT tiria galimą sukčiavimą bei dokumentų klastojimą parduodant naktinio matymo prietaisus valstybės institucijai
2024-05-22, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos | Generalinė prokuratūra
Prekyba dujomis mažeikiškius atvedė į teisiamųjų suolą
2024-05-22, Generalinė prokuratūra
Regionų administracinis teismas atmetė įmonės skundą dėl nesutvarkytų pavojingų atliekų
2024-05-22, Nacionalinė teismų administracija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-05-21
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-05-20
Naujausios diskusijos
22:29
19:47
15:57
15:21
11:58
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti