Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pasisakė dėl alkoholinių gėrimų pilstymo sąvokos
2020-04-24 , Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pasisakė dėl alkoholinių gėrimų pilstymo sąvokos  

Departamentas, vykdydamas ūkio subjektų priežiūros funkcijas, savo praktikoje ne kartą yra susidūręs su situacija, kai ūkio subjektai bandydami apeiti Alkoholio kontrolės įstatyme įtvirtintus prekybos laiko apribojimus, imasi įvairiausių būdų, kaip prekiauti alkoholiniais gėrimais po 20 val.

Viename iš Departamento atliktų patikrinimų buvo nustatyta, kad Įmonė vykdydama viešojo maitinimo veiklą prekiavo alkoholiniais gėrimais išsinešimui po 20 val. Alkoholiniai gėrimai pirkėjams buvo pateikiami atidarytoje gamyklinėje taroje ir tik mažą dalį jų perpilant į vienkartines stiklines. Pirkėjai viešojo maitinimo vietoje suvartodavo tik nedidelę dalį įsigyto alkoholio, o likusią dalį išsinešdavo iš baro patalpų. Įmonės teigimu ji tokiu būdu prekiavo pilstomais alkoholiniais gėrimais ir ėmėsi protingų bei proporcingų priemonių, kad užtikrintų alkoholinių gėrimų vartojimą vietoje. Dėl šių patikrinimo metu nustatytų aplinkybių tarp Departamento ir ūkio subjekto kilo teisminiai ginčai.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine ir neskundžiama 2020 m. balandžio 9 d. nutartimi atmetė Įmonės apeliacinį skundą kaip nepagrįstą ir konstatavo, kad Įmonė sudaro tinkamas sąlygas išsinešti alkoholinius gėrimus, t. y. pardavėja pardavė alkoholinius gėrimus būdu, kuris neužtikrino alkoholio suvartojimo vietoje, tik dalį alkoholinių gėrimų įpylusi į vienkartinę stiklinę, o likusią gėrimo dalį atidavusi gamyklinėje taroje.

Teismas nurodė, kad Alkoholio kontrolės įstatyme įtvirtinta išimtimi (prekiauti alkoholiniais gėrimais viešojo maitinimo vietose tuo metu kai parduotuvėse draudžiama prekiauti) galima pasinaudoti tik tada, kai yra tenkinamos dvi sąlygos, t. y. parduodami pilstomi alkoholiniai gėrimai ir tik vartoti vietoje. Teismas taip pat nustatė, kad ši išimtis taikoma tik tiems verslo subjektams, kurie faktiškai, o ne formaliai atitinka viešojo maitinimo įstaigos sąvoką. Taigi subjektai, kuriems yra taikoma Alkoholio kontrolės įstatyme nustatyta išimtis, privalo vykdyti baro, restorano, kavinės ar kitą maisto tvarkymo veiklą, šiose įstaigose alkoholiniai gėrimai, nesvarbu, ar pilstomi iš gamyklinių pakuočių ar kitų rezervuarų, turi būti pateikiami taip, kad jie būtų suvartoti viešojo maitinimo vietos patalpose ar teritorijoje, bet ne tokiu būdu ir forma, kuris nekliudo pirkėjui išsinešti įsigytus alkoholinius gėrimus iš viešo maitinimo vietos ir jais disponuoti savo nuožiūra.

Su teismo sprendimu galite susipažinti čia.

 

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Prekyba dujomis mažeikiškius atvedė į teisiamųjų suolą
2024-05-23, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos
Regionų administracinis teismas: pareiškėjas, atstovaudamas Šiaulių rajono savivaldybėje savo vadovaujamai viešajai įstaigai, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas
2024-05-23, Nacionalinė teismų administracija
Viešojo intereso gynimas: prokuratūra kreipėsi į teismą dėl Kretingos ir Ignalinos rajonų bei Šiaulių miesto savivaldybių tarybų nariams skirtų lėšų grąžinimo
2024-05-23, Generalinė prokuratūra
Regionų administracinis teismas atmetė UAB „Alvora“ skundą
2024-05-23, Nacionalinė teismų administracija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
15:11
14:18
13:39
22:29
19:47
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti