Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Turto pasisavinimu kaltinamas vyras, perpardavinėjęs bendrovės prekes
2023-12-06 , Generalinė prokuratūra
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Šiaulių apygardos prokuratūros Telšių apylinkės prokuratūros prokurorė Asta Kudrauskienė teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl galimo turto pasisavinimo iš vienos uždarosios akcinės bendrovės Mažeikių mieste.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnų tirtoje byloje kaltinimai turto pasisavinimu pareikšti 35-erių mažeikiškiui, kuris anksčiau teistas už nusikaltimus, susijusius su sukčiavimu ir dokumentų klastojimu.

Tyrimo duomenimis, kaltinamasis, dirbęs prekių pirkimo specialistu vienoje Mažeikių bendrovėje, užsiimančioje statybos darbais, sugalvojo būdą, kaip gauti pinigų įmonės vardu perkant prekes ir jas parduodant kitiems asmenims.

Surinkta įrodymų, kad šių metų kovo – gegužės mėnesiais vyras bendrovės vardu, manoma, iš tiekėjų pirko du kieto kuro katilus, akmens vatą, mūro blokų, plokščiųir kitų prekių, kurių vertė – beveik 6 tūkstančiai eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad uždarajai akcinei bendrovei būdavo išrašomos sąskaitos faktūros už įsigytas prekes, įmonė apmokėdavo sąskaitas, o kaltinamasis, buvęs darbuotojas, visas šias įgytas prekes parduodavo tretiesiems asmenims. Pinigų už parduotas prekes pastarasis į bendrovės sąskaitą neįnešdavo. Minėtas prekes pagal skelbimus įsigijo žmonės iš įvairių vietovių – Panevėžio rajono, Kelmės rajono, Šiaulių ir Mažeikių miestų. Kaltinamasis kaltės nepripažįsta.

Šioje byloje uždaroji akcinė bendrovė pateikė civilinį ieškinį dėl 5840,96 eurų turtinės žalos atlyginimo.

Baudžiamasis kodeksas už turto pasisavinimą numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki 3 metų.

Byla perduota nagrinėti Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmams.

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl nusikaltimų Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija
Išnagrinėta byla dėl uždraudimo vairuoti kelių transporto priemones skyrimo asmeniui, padariusiam nukentėjusiajam nežymų sveikatos sutrikdymą
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija
Buvęs valstybinės įmonės vadovas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo ir turto iššvaistymo
2024-03-01, Generalinė prokuratūra
Marijampolės apylinkės teisme – kasmetinis teismo teisėjų susirinkimas, teismo 2023 metų veiklos apžvalga ir būsimi pokyčiai
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
21:30
13:22
13:15
16:45
16:39
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti