Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis byloje dėl tragiško eismo įvykio
2023-12-06 , Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose paskelbtas nuosprendis byloje, kurioje kaunietė A. R. buvo kaltinama dėl eismo įvykio, kurio metu žuvo du žmonės, sukėlimo.

Bylos duomenimis, 2022 m. rugsėjo 10 d. kelyje Vilkija-Pagiriai-Liučiūnai A. R., vairuodama automobilį „Audi A4“, pažeidė kelių eismo taisykles, išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą, susidūrė su priešinga kryptimi važiavusiu keturračiu ir sukėlė mirtiną eismo įvykį.

Įrodyta, jog dėl to, kad A. R. nesilaikė visų būtinų atsargumo priemonių, jog nekeltų pavojaus kitų eismo dalyvių ar jų turto saugumui, važiavo ne kuo arčiau dešiniojo važiuojamosios dalies krašto, neatsižvelgė į važiavimo sąlygas, vietovės reljefą bei eismo intensyvumą, kelio vingyje nesuvaldė vairuojamo automobilio ir kirto ištisinę liniją,  įvyko eismo įvykis, dėl kurio žuvo du žmonės – keturračio vairuotojas ir keleivė.

Teisiamojo posėdžio metu A. R. savo kaltę dėl padaryto nusikaltimo pripažino visiškai, todėl baudžiamoji byla buvo išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka. Kaltinamoji A. R. teismui buvo pateikusi prašymą atleisti ją nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Atsižvelgiant į bylos aplinkybes, kaltinamosios asmenybę, dėl jos padarytos nusikalstamos veikos kilusias negrįžtamai skaudžias pasekmes, kadangi žuvo du žmonės, kas didina nusikalstamos veikos pavojingumą, į tai, kad kaltinamoji išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą sukeldama eismo įvykį, kas pagal teismų praktiką laikytina šiurkščiu Kelių eismo taisyklių pažeidimu ir įvertinant nukentėjusiųjų padėtį bei jų nenorą atleisti kaltinamajai, teismas padarė išvadą, jog kaltinamąją atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės būtų neproporcinga ir neadekvatu.

Teismas, skirdamas bausmę taip pat atsižvelgė į tai, jog A. R. padarė neatsargų nusikaltimą nusikalstamo nerūpestingumo forma, kurio pasekmės itin skaudžios, nes žuvo du žmonės, taip pat į tai, kad kaltinamoji savo kaltę pripažino visiškai ir nuoširdžiai gailėjosi, jog ji yra jauno amžiaus, mokosi, anksčiau nėra teista ir bausta.

2023 m. gruodžio 5 d. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų nuosprendžiu A. R. pripažinta kalta dėl kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo (Baudžiamojo kodekso 281 str. 5 d.), jai paskirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė, kuri, vadovaujantis BK 64¹ straipsnio 1 ir 2 d. sumažinta iki 2 metų ir atidėta 2 metų laikotarpiui.

A.R. taip pat įpareigota bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu tęsti mokslą, o baigus mokslus, pradėti dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje ir neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistosios priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, jeigu tai nesusiję su darbu, mokslu ar gydymusi. Nuteistajai taip pat paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – draudimas naudotis vairuotojo teisėmis 1 metų laikotarpiui.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas. Valstybinį kaltinimą teisme palaikė Kauno apylinkės prokuratūros prokurorė.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Tautvilė Merkevičiūtė
Kauno apylinkės teismo pirmininko padėjėja
ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. +370 645 14033
El. paštas 
[email protected]
kauno.teismai.lt
Sekite mus 
www.facebook.com/LietuvosTeismai

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl nusikaltimų Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija
Išnagrinėta byla dėl uždraudimo vairuoti kelių transporto priemones skyrimo asmeniui, padariusiam nukentėjusiajam nežymų sveikatos sutrikdymą
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija
Buvęs valstybinės įmonės vadovas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo ir turto iššvaistymo
2024-03-01, Generalinė prokuratūra
Marijampolės apylinkės teisme – kasmetinis teismo teisėjų susirinkimas, teismo 2023 metų veiklos apžvalga ir būsimi pokyčiai
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
21:30
13:22
13:15
16:45
16:39
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti