Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Teismas atmetė prašymą ginkluoto nusikalstamo susivienijimo nariui pritaikyti lygtinį paleidimą
2023-12-07 , Nacionalinė teismų administracija
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmai priėmė nutartį, kuria atmestas Lygtinio paleidimo iš laisvės atėmimo vietų įstaigos komisijos nutarimas dėl lygtinio paleidimo taikymo nuteistajam T. Č., kuris buvo nuteistas 15 metų laisvės atėmimo bausme dėl daugybės nusikalstamų veikų epizodų ir vadovavimo ginkluotam nusikalstamam susivienijimui.

Komisija nurodė, kad nuteistasis galiojančių nuobaudų neturi, už gerą elgesį, darbą, dalyvavimą pozityvaus užimtumo priemonėse buvo skatintas, motyvuotai tęsia darbinę veiklą, aktyviai dalyvauja resocializacijos programose bei pozityvaus užimtumo priemonėse, palaiko socialinius ryšius su artimaisiais, laisvėje turi tinkamas gyvenimo sąlygas, reguliariai vyksta į trumpalaikes išvykas Lietuvos Respublikos teritorijoje esančią gyvenamąją vietą, elgiasi motyvuotai. Nuteistasis T. Č. savo prašymą dėl lygtinio paleidimo motyvavo ir sunkia savo abiejų tėvų sveikatos būkle.

Atsiliepimą pateikęs Kauno apygardos prokuratūros prokuroras prašė komisijos nutarimo dėl lygtinio paleidimo netvirtinti. Teismas, atsižvelgęs į visus surinktus duomenis ir motyvuotą prokuroro nuomonę, teikimą nusprendė atmesti ir T. Č. lygtinio paleidimo netaikyti. Nutartyje pažymima, jog nors nuteistasis yra atlikęs privalomai atliktinos bausmės dalį, siekiant lygtinio paleidimo, tačiau vien tik tokio formalaus pagrindo nepakanka. Teismas pažymėjo, jog socialinio tyrimo išvados duomenys patvirtino, kad vertinant nuteistojo T. Č. nuostatų ypatumus, stebimas tam tikras kriminalinių nuostatų palaikymas, kas reiškia, kad nuteistasis nekeičia savo pažiūrų, nesiekia savo elgesio korekcijos kreiptis tik pozityvia, moralinėmis nuostatomis paremta, linkme.

Taip pat, iš pateiktos socialinio tyrimo išvados matyti, kad ankstesnio vertinimo metu nuteistasis įstaigoje reiškė ištikimybę savo „bičiuliams“, ilgą laiką bausmės atlikimo metu nesilaikė nustatytos tvarkos, darė pažeidimus, ir nors išvadoje nurodyta, kad ilgainiui bausmės atlikimo metu nuteistasis stengėsi koreguoti savo elgesį, laikytis nustatytos tvarkos, įsitraukti į mokslus, pozityvų užimtumą, tačiau vis dar išlieka rizika, kad nuteistojo negebėjimas atsiriboti nuo jį destabilizuojančios aplinkos gali skatinti pakartotinio nusikalstamo elgesio raišką.

Todėl įvertinus šias aplinkybes, vis dar vyraujančių dinaminių kriminogeninių veiksnių kontekste, negalima spręsti, kad nuteistasis jau ilgą laiką pasižymi nuosekliai teigiamu elgesiu ir tai jau sudaro pagrindą lygtinio paleidimo taikymui. Teismas pažymi ir tai, kad nuteistojo pateikti duomenys apie tėvų sveikatos būklę neturi įtakos teismo sprendimui dėl lygtinio paleidimo taikymo, kadangi lygtinio paleidimo institutas yra išskirtinai susijęs su nuteistu asmeniu ir jo asmenybės pokyčiu atliekant laisvė atėmimo bausmę, kuris leistų spręsti, kad nuteistojo teigiami asmenybės pokyčiai jau yra tokie akivaizdūs ir įtikinantys, kad būtų galima spręsti apie lygtinio paleidimo efektyvumą. Tuo tarpu nuteistojo tėvų sveikatos būklė, jokia prasme necharakterizuoja nuteistojo ir nėra susijusi su lygtinio paleidimo taikymu, todėl nevertinama.

Atsižvelgus į visas aplinkybes, padaryta išvada, jos nėra prielaidų spręsti, jog nuteistasis T. Č. paleistas lygtinai laikysis įstatymų ir nenusikals. 2023 m. gruodžio 4 d. Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų nutartimi nuspręsta atsisakyti patvirtinti Lygtinio paleidimo iš laisvės atėmimo vietų įstaigos komisijos nutarimą taikyti nuteistajam T. Č. lygtinį paleidimą iš laisvės atėmimo vietų įstaigos.

 

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl nusikaltimų Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija
Išnagrinėta byla dėl uždraudimo vairuoti kelių transporto priemones skyrimo asmeniui, padariusiam nukentėjusiajam nežymų sveikatos sutrikdymą
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija
Buvęs valstybinės įmonės vadovas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo ir turto iššvaistymo
2024-03-01, Generalinė prokuratūra
Marijampolės apylinkės teisme – kasmetinis teismo teisėjų susirinkimas, teismo 2023 metų veiklos apžvalga ir būsimi pokyčiai
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
21:30
13:22
13:15
16:45
16:39
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti