Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Neblaivi vairavusi kaunietė su vairuotojo teisėmis atsisveikins šešeriems metams
2023-12-07 , Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai
Juditos Grigelytės / Verslo žinios / foto.

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose priimtas baudžiamasis įsakymas, kuriuo 23 metų kaunietė U. P. pripažinta kalta dėl vairavimo neblaiviai neturint teisių vairuoti transporto priemones.

Įrodyta, jog 2023 m. lapkričio 8 d. U. P. vairavo lengvąjį automobilį „BMW“ būdama neblaivi. Jai alkoholio matuokliu buvo nustatytas 2,08 promilių neblaivumas. Kaltinamoji teismui nurodė, jog tą vakarą jai paskambino draugas, kuris paprašė parvežti jį namo ir nurodė, jog pats vairuoti negali, nes yra išgėręs.

Teismas, skirdamas bausmę U. P., atsižvelgė į tai, jog 2022 m. spalio 18 d. Kauno apylinkės teisme kaltinamosios atžvilgiu buvo priimtas baudžiamasis įsakymas, kuriuo ji buvo pripažinta kalta dėl transporto priemonių vairavimo būnant neblaiviai (Baudžiamojo kodekso BK 2811 str. 1 d.). Tuomet jai buvo paskirta 2500 eurų dydžio bauda, atimta teisė 2 metus vairuoti transporto priemones bei paskirtas turto konfiskavimas, išieškant tuomet naudotos transporto priemonės vertę atitinkančią pinigų sumą – 1650 eurų.

Taigi, skiriant bausmę buvo atsižvelgta į tai, jog U. P. pakartotinai vairavo transporto priemonė neblaivi, šį kartą žinodama, kad neturi teisės vairuoti transporto priemones, praeityje yra bausta administracine tvarka, tokie neteisėti kaltinamosios veiksmai sukėlė didelį pavojų ne tik eismo saugumui, bet ir kitų eismo dalyvių bei paties kaltininko sveikatai ar net gyvybei. Atsižvelgiant į padaryto nusikaltimo pobūdį ir siekiant padėti įgyvendinti bausmės paskirtį bei siekiant užtikrinti visuomenės saugumą, kaltinamajai buvo skirtas draudimas naudotis vairuotojo teisėmis beveik maksimaliam įmanomam laikotarpiui.

2023 m. gruodžio 6 d. Kauno apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu U. P. pripažinta kalta dėl dviejų Baudžiamojo kodekso straipsnių straipsnių – vengimo atlikti baudžiamojo poveikio priemones (BK 243 str. 1 d.) ir transporto priemonių vairavimo, kai vairuoja neblaivus asmuo (BK 2811 str. 1 d.). Teismui pritarus Kauno apylinkės prokuratūros prokurorės siūlomai bausmei, A. U. paskirta subendrinta 64 MGL (3200 eurų) dydžio bauda, kuri subendrinta su anksčiau paskirta bausme, taip paskiriant galutinę subendrintą 114 MGL (5700 eurų) dydžio baudą. A. U. taip pat paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – draudimas naudotis specialia teise vairuoti kelių transporto priemones 6 (šešerius) metus ir nuspręsta išieškoti vairuoto automobilio „BMW“ vertę atitinkančią sumą – 3500 eurų.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Tautvilė Merkevičiūtė
Kauno apylinkės teismo pirmininko padėjėja
ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. +370 645 14033
El. paštas 
[email protected]
kauno.teismai.lt
Sekite mus 
www.facebook.com/LietuvosTeismai

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl nusikaltimų Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija
Išnagrinėta byla dėl uždraudimo vairuoti kelių transporto priemones skyrimo asmeniui, padariusiam nukentėjusiajam nežymų sveikatos sutrikdymą
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija
Buvęs valstybinės įmonės vadovas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo ir turto iššvaistymo
2024-03-01, Generalinė prokuratūra
Marijampolės apylinkės teisme – kasmetinis teismo teisėjų susirinkimas, teismo 2023 metų veiklos apžvalga ir būsimi pokyčiai
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
21:30
13:22
13:15
16:45
16:39
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti