Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Po prokuratūros kasacinio skundo – apkaltinamasis nuosprendis vietoje bebro žmogų nušovusiam medžiotojui
2023-12-08 , Generalinė prokuratūra
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Po Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) patenkinto Panevėžio apygardos prokuratūros kasacinio skundo iš naujo apeliacine tvarka išnagrinėjus baudžiamąją bylą, biržietis D. R. pripažintas kaltu dėl neatsargaus gyvybės atėmimo. Panevėžio apygardos teismas vakar konstatavo, kad naktį medžiodamas bebrus, jis dėl nusikalstamo nerūpestingumo nušovė vyrą, tvenkinyje vykdžiusį nelegalią povandeninę žūklę.

Nelaimė netoli Biržų esančiame Papilio tvenkinyje įvyko 2021 metų kovą. Naktį du medžiotojai prie šio tvenkinio, kuris nėra jų būrelio teritorijoje, sumanė patykoti bebrų. Pamanęs, kad mato tvenkinyje plaukiantį bebrą, D. R. šovė ir mirtinai sužalojo vandenyje buvusį 54 metų vietos gyventoją. Vėliau paaiškėjo, kad šis hidrokostiumu vilkėjęs vyras tvenkinyje brakonieriavo – šaudė žuvis.

Dėl žmogaus žūties buvo atliktas ikiteisminis tyrimas. Jį atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

D. R. šioje byloje buvo pateikti kaltinimai dėl neatsargaus gyvybės atėmimo. Tačiau 2022 metų liepą Panevėžio apylinkės teismas jį išteisino kaip nepadariusį veikos, turinčios šio nusikaltimo požymių. Tų pačių metų spalio mėnesį Panevėžio apygardos teismas atmetė Panevėžio apygardos prokuratūros apeliacinį skundą dėl D. R. išteisinimo.

Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis pateikė kasacinį skundą LAT, kuriuo prašė perduoti šią bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka. Prokuroro kasacinį skundą LAT patenkino, byla buvo grąžinta iš naujo nagrinėti apeliacinės instancijos teisme.

Gruodžio 7 dieną Panevėžio apygardos teismas D. R. pripažino kaltu dėl neatsargaus gyvybės atėmimo ir skyrė jam 3 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metų laikotarpiui. Jam taip pat skirta baudžiamojo poveikio priemonė – draudimas medžioti dvejus metus, bus konfiskuotas graižtvinis šautuvas.

Nuosprendis įsigaliojo nuo juo paskelbimo.

 

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl nusikaltimų Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija
Išnagrinėta byla dėl uždraudimo vairuoti kelių transporto priemones skyrimo asmeniui, padariusiam nukentėjusiajam nežymų sveikatos sutrikdymą
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija
Buvęs valstybinės įmonės vadovas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo ir turto iššvaistymo
2024-03-01, Generalinė prokuratūra
Marijampolės apylinkės teisme – kasmetinis teismo teisėjų susirinkimas, teismo 2023 metų veiklos apžvalga ir būsimi pokyčiai
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
21:30
13:22
13:15
16:45
16:39
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti