Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Radviliškyje tarnavęs profesinės karo tarnybos karys nuteistas už dezertyravimą
2023-12-08 , Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmai
Juditos Grigelytė / Verslo žinios / foto.

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose paskelbtas nuosprendis buvusiam profesinės karo tarnybos kariui K. B., kuris dezertyravo iš Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono. Kaltinamajam skirta 8-ių mėn. laisvės atėmimo bausmė. Minėtą bausmę subendrinus su ankstesniu nuosprendžiu, skirta galutinė – 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmė su 2 500 Eur (50 MGL) bauda. Laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas 1 m.

„Kaltinamasis prisipažino, kad nevyko į tarnybą maištaudamas, tačiau suvokė ir žinojo, kad už neatvykimą į tarnybą ilgesnį nei 10 dienų laikotarpį jam gresia baudžiamoji atsakomybė, – sako baudžiamąją bylą nagrinėjusi Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Kristina Račkauskienė. – Per ikiteisminį tyrimą liudytojai nurodė, kad kaltinamasis buvo įspėtas apie gresiančią atsakomybę, tačiau tarnyboje nepasirodė.“

Vyras kario tarnyboje nebuvo nuo 2023 m. gegužės 8 d. iki 2023 m. birželio 28 d. K. B.  2022 m. pabaigoje buvo  sudaręs 5 m. laikotarpiui profesinės karo tarnybos sutartį.

Kaltinamasis per teismo posėdį sakė, kad tarnyboje patyrė traumą. Prašė, kad jam leistų nenešioti didelių svorių, bet į prašymą nebuvo atsižvelgta. Jam buvo suteiktos savaitės trukmės atostogos. K. B. nurodė, kad buvo sutarę dėl atostogų pratęsimo, tačiau liepė grįžti į tarnybą. Dėl traumos turėjo nedarbingumą, bet vėliau jam jo nebeišdavė, kadangi per ilgai nedarbingumas buvo tęsiamas.Kaltinamasis tvirtino supratęs, kad kariuomenėje reikalavimai yra kitokie nei paprastoje darbovietėje. Iš kariuomenės tuo metu buvo negalima išeiti, Ukrainoje buvo neramumai, todėl jis nusprendė neiti. Savo poelgį vertino blogai, sakė, kad galėjęs nesikarščiuoti, kitaip spręsti situaciją.

Per ikiteisminį tyrimą liudytojai nurodė, kad K. B. nebuvo motyvuotas, nesiimdavo jokių papildomų užduočių. Karys buvo problematiškas, nes buvo karštakošis. Į aukštesnių vadų pastabas, kritiką bei nurodymus reaguodavo atgrasiai, atsikalbinėdavo, sunkiai sekdavosi atlaikyti įtampą. Su kolektyvu sutardavo gerai. Pavestas užduotis atlikdavo.

Kaltinamajam visiškai pripažinus kaltę ir bylą išnagrinėjus sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka paskirta bausmė buvo sužintina vienu trečdaliu.

Kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi, jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra. Įvertinęs tai, kad kaltinamasis padarė vieną apysunkį nesikaltimą, kaltę pripažino visiškai, gailisi, žada nebenusikalsti, žala nėra padaryta, teismas mano, kad bausmės tikslus šiuo atveju galima pasiekti ir be realaus laisvės atėmimo.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmus.

 

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl nusikaltimų Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija
Išnagrinėta byla dėl uždraudimo vairuoti kelių transporto priemones skyrimo asmeniui, padariusiam nukentėjusiajam nežymų sveikatos sutrikdymą
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija
Buvęs valstybinės įmonės vadovas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo ir turto iššvaistymo
2024-03-01, Generalinė prokuratūra
Marijampolės apylinkės teisme – kasmetinis teismo teisėjų susirinkimas, teismo 2023 metų veiklos apžvalga ir būsimi pokyčiai
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
21:30
13:22
13:15
16:45
16:39
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti