Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Teismai minėjo Tarptautinę antikorupcijos dieną
2023-12-11 , Nacionalinė teismų administracija
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į įvairiuose valstybės sektoriuose plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Nacionalinė teismų administracija drauge su Lietuvos apeliaciniu teismu ir Vilniaus apygardos teismu paminėjo šią dieną mokymuose apie korupcijos pasireiškimą, jos rizikas ir kovą su ja teismų sistemoje ir šalies mastu „Teismų sistemos vertybinis integralumas – esminė kovos su korupcija prielaida šalyje“.

Mokymų lektorius  Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus vyresnysis patarėjas, korupcijos prevencijos teismuose pareigūnas dr. Justinas Bagdžius pristatant mokymus akcentavo, kad „korupcijos ir nesąžiningumo apraiškos teismų sistemoje daro esminę žalą teismo autoritetui visuomenėje, pakerta piliečių pasitikėjimą teismo valdžia. Kita vertus, teismų požiūris į korupcijos pasireiškimo formas gali atsispindėti bylų nagrinėjime ir sprendimų priėmime.“

Dr. Justinas Bagdžius ne tik pristatė tarptautinės kovos su korupcija teisingumo srityje gaires ir naujoves, bet ir įtraukė  teismų atstovus į aktyvią diskusiją. Diskutuota, kaip visuomenė ir teismų bendruomenė suvokia korupciją ir jos pasireiškimo formas, kokios formos dominuoja teisingumo srityje. Lektorius kėlė klausimą, kodėl teisingumo sistema yra rizikinga korupcijos požiūriu.

Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė diskutuojant atkreipė dėmesį į tai, kad teismai, kaip viena iš valstybės valdžių, turi stiprinti savo autoritetą visuomenėje: „Turime galvoti, ką galime ir turime padaryti patys stiprindami antikorupcinę aplinką, profesionalumą, atsparumą išorės poveikiui. Lyderystės stoka yra problema ne tik teismuose, bet ir kitose institucijose. Vertybinio integralumo ir etiško elgesio demonstravimas padėtų kurti korupcijai atsparesnę bendruomenę.“

Nacionalinės teismų administracijos Administravimo skyriaus vedėja Jovita Ramanauskienė pabrėžė, kad sąžiningumo kultūra yra demokratinių valstybių vertybė. „Kol nuo sovietinių laiku likęs mąstymas, kad šiek tiek apgauti valstybę yra pateisinama.  Tačiau valstybė yra mūsų visų darinys, o ne atsiras organizmas, nieko neturintis bendro su mumis. Asmeninis apsisprendimas, atsparumas ir etika yra svarbu kuriant sąžiningumo kultūrą“, – įžvalgomis dalinosi J. Ramanauskienė.

Lietuvos teismų vystymosi vizijos 2023–2033 rengimo metu atliktų vidinių (teismų) ir išorinių (partnerių) apklausų duomenys parodė, kad  korupcijos vertinimas skiriasi viduje ir išorėje: partneriai mato korupciją kaip vieną didžiausių teismų sistemos silpnybių ir tuo pačiu pastebi jos reikšmingą mažėjimą, o teismų bendruomenė laiko korupciją mažesne problema ir, atitinkamai, mato jos saikingesnį mažėjimą.

 

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl nusikaltimų Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija
Išnagrinėta byla dėl uždraudimo vairuoti kelių transporto priemones skyrimo asmeniui, padariusiam nukentėjusiajam nežymų sveikatos sutrikdymą
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija
Buvęs valstybinės įmonės vadovas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo ir turto iššvaistymo
2024-03-01, Generalinė prokuratūra
Marijampolės apylinkės teisme – kasmetinis teismo teisėjų susirinkimas, teismo 2023 metų veiklos apžvalga ir būsimi pokyčiai
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
21:30
13:22
13:15
16:45
16:39
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti