Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Du užsieniečiai nuteisti dėl neteisėtų migrantų gabenimo per Lietuvą
2023-12-11 , Generalinė prokuratūra
Juditos Grigelytė / Verslo žinios / foto.

Panevėžyje du užsieniečiai – 47 metų Kirgizijos Respublikos pilietis ir 44 metų Armėnijos Respublikos pilietis – išgirdo nuosprendį dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną veikiant bendrininkų grupėje. Jie teisėtvarkos pareigūnų buvo sulaikyti netoli Panevėžio, kai dviem automobiliais iš Latvijos į Vokietiją vežė septynis neteisėtus migrantus.

Šiemet, gegužės 30 dienos popietę, Panevėžio miesto aplinkkelyje policijos pareigūnai sustabdė patikrinimui du automobilius. Juose, be vairuotojų, važiavo 7 Irako Respublikos piliečiai. Pastarieji, prieš maždaug mėnesį neteisėtai patekę į Latvijos Respubliką iš Baltarusijos, buvo savavališkai pasišalinę iš pabėgėlių centro Rygoje ir bandė išvykti į Vakarų Europą.

Ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto žmonių gabenimo per Lietuvos valstybinę sieną atliko Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mantas Jurkėnas.

Ir ikiteisminio tyrimo metu, ir bylą nagrinėjant teisme, kaltinamieji savo kaltę pripažino. Jie teigė atsiliepę į nepažįstamo asmens skelbimą vežti žmones. Už kiekvieną iš Latvijos į Vokietiją pervežtą asmenį jiems buvo pažadėtas 700-800 eurų atlygis.

Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs šią bylą, gruodžio 8 dieną abu teisiamuosius pripažino kaltais. Jiems abiem skirta po 8 mėnesius laisvės atėmimo. Iš Kirgizijos piliečio nuspręsta konfiskuoti 3053 eurus, o iš Armėnijos piliečio – 10370 eurų bei abiejų vyrų mobiliojo ryšio telefonus.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

 

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė (Panevėžys),
tel.: (8 45) 441 154, mob. 8 614 58 699

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl nusikaltimų Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija
Išnagrinėta byla dėl uždraudimo vairuoti kelių transporto priemones skyrimo asmeniui, padariusiam nukentėjusiajam nežymų sveikatos sutrikdymą
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija
Buvęs valstybinės įmonės vadovas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo ir turto iššvaistymo
2024-03-01, Generalinė prokuratūra
Marijampolės apylinkės teisme – kasmetinis teismo teisėjų susirinkimas, teismo 2023 metų veiklos apžvalga ir būsimi pokyčiai
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
21:30
13:22
13:15
16:45
16:39
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti