Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Buvęs VšĮ Jonavos ligoninės direktorius pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo, jį papirkęs asmuo ir privati įmonė – dėl papirkimo
2023-12-11 , Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai | Nacionalinė teismų administracija
Asociatyvinė nuotrauka. Juditos Grigelytės / Verslo žinios / foto.

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose priimtas apkaltinamasis teismo baudžiamasis įsakymas, kuriuo buvęs VšĮ Jonavos ligoninės direktorius P. V. pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo, o 7500 eurų kyšį davęs asmuo E. S. ir jo atstovauta įmonė UAB „Graina“ pripažinti kaltais dėl papirkimo.

Nustatyta, jog 2021 m. sausio 11 d. P. V., būdamas valstybės tarnautoju prilygintu asmeniu priėmė 7500 eurų kyšį už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus – už palankumą įmonei viešajame pirkime, kurio pagrindu tarp Jonavos rajono savivaldybės administracijos ir UAB „Graina“ buvo sudaryta 199 650 eurų sutartis dėl universalios stacionarios rentgeno diagnostikos medicinos priemonės įsigijimo, pristatymo ir sumontavimo VšĮ Jonavos ligoninėje bei už jo (P. V.) šios ligoninės direktoriaus palankumą ir išimtinę padėtį ateityje E. S. atstovaujamai UAB „Graina“.

2023 m. gruodžio 11 d. Kauno apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu abu fiziniai asmenys ir vienas juridinis asmuo pripažinti kaltais dėl jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų. Tuometinis Všį Jonavos ligoninės direktorius P. V. pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo (Baudžiamojo kodekso 225 str. 1 d.), E. S. ir įmonė UAB „Graina“ pripažinti kaltais dėl papirkimo (E. S. pagal BK 227 str. 1 d., o UAB „Graina“ pagal BK 20 str. 2 d. 1 p., 2 p., 3 p., ir 227 str. 1 d.).

Atsižvelgiant į tai, jog asmenys prisipažino dėl jiems inkriminuojamų veikų, procesas buvo pabaigtas rašytine tvarka – teismo baudžiamuoju įsakymu, dėl ko, vadovaujantis Baudžiamojo kodekso 641 straipsniu, paskirtos bausmės buvo sumažintos trečdaliu.

P. V. skirta galutinė 178 MGL (8900 eurų) dydžio bauda ir konfiskuota gauto kyšio suma – 7500 Eur, E. S. skirta galutinė 292 MGL (14 600 eurų) dydžio bauda, o UAB „Graina“ skirta galutinė 500 MGL (25 000 eurų) dydžio bauda.

Teismas taip pat atkreipė dėmesį į tai, jog P. V. jam inkriminuotą nusikalstamą veiką padarė būdamas valstybės tarnautojui prilygintam asmeniu, t. y. VšĮ Jonavos ligoninės direktoriumi, todėl jam teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – 3 (trejiems) metams atimama teisė užimti bet kokias vadovo pareigas gydymo ar sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiose įstaigose.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Tautvilė Merkevičiūtė
Kauno apylinkės teismo pirmininko padėjėja
ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. +370 645 14033
El. paštas 
[email protected]
kauno.teismai.lt
Sekite mus 
www.facebook.com/LietuvosTeismai

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl nusikaltimų Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija
Išnagrinėta byla dėl uždraudimo vairuoti kelių transporto priemones skyrimo asmeniui, padariusiam nukentėjusiajam nežymų sveikatos sutrikdymą
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija
Buvęs valstybinės įmonės vadovas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo ir turto iššvaistymo
2024-03-01, Generalinė prokuratūra
Marijampolės apylinkės teisme – kasmetinis teismo teisėjų susirinkimas, teismo 2023 metų veiklos apžvalga ir būsimi pokyčiai
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
21:30
13:22
13:15
16:45
16:39
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti