Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Buvęs valstybinės įmonės vadovas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo ir turto iššvaistymo
2024-03-01 , Generalinė prokuratūra
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė dėl piktnaudžiavimo ir turto iššvaistymo nuteisto buvusio valstybinės įmonės „Oro navigacija“ generalinio direktoriaus A. R. gynėjos kasacinį skundą. Jam skirta galutinė 9 415 Eur bauda ir iš jo civilinės ieškovės VĮ „Oro navigacija“ naudai priteista 384 000 Eur turtinei žalai atlyginti.

Ikiteisminį tyrimą organizavo, kontroliavo ir valstybinį kaltinimą teismuose palaikė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras, tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Centrinės tyrimų valdybos pareigūnai.

Bylos duomenimis, 2012–2016 m., vykdant viešuosius pirkimus, tuometinis VĮ „Oro navigacija“ generalinis direktorius darė neteisėtą įtaką VĮ „Oro navigacija“ darbo grupei vykdant paslaugų įsigijimo projektą, dėl ko VĮ „Oro navigacija“ patyrė didelės žalos – įsigijo funkcionalumų neatitinkančias prekes ir paslaugas.

Vilniaus apygardos teismo 2020 m. liepos 20 d. nuosprendžiu buvęs valstybinės įmonės vadovas buvo pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavo tarnybine padėtimi vykdant viešuosius pirkimus ir turto iššvaistymo. Pirmosios instancijos teismas jam skyrė subendrintą 2 metų laisvės atėmimo bausmę atidedant ją 1 metams ir baudžiamojo poveikio priemonę – 25 MGL dydžio (daugiau kaip 940 eurų) įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų fondą.

2021 m. vasario 26 d. Lietuvos apeliacinis teismas atmetė buvusio valstybinės įmonės „Oro navigacija“ generalinio direktoriaus A. R. skundą.

Baudžiamoji byla Lietuvos apeliaciniame teisme buvo nagrinėjama pakartotinai, kai ją nagrinėti iš naujo apeliacine tvarka 2021 m. gruodžio 20 d. nutartimi perdavė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

2023 m. liepos 17 d. Lietuvos apeliacinis teismas atmetė A. R. apeliacinį skundą. Minėtas teismas dėl nuo 2023 m. birželio 1 d. įsigaliojusių Baudžiamojo kodekso pakeitimų nuteistajam skirtą lygtinę 2 metų laisvės atėmimo bausmę pakeitė bauda. Teismo sprendimu A. R. buvo skirta galutinė 9 415 Eur bauda ir iš jo civilinės ieškovės VĮ „Oro navigacija“ naudai priteista 384 000 Eur turtinei žalai atlyginti.

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Buvusiam krepšinio klubo „Lietkabelis“ direktoriui – prasta žinia iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo
2024-04-12, Generalinė prokuratūra
Teismas paskelbė nuosprendį buvusios šalies vyriausiosios epidemiologės byloje
2024-04-12, Nacionalinė teismų administracija
Teisėjų patiriamas stresas – apie jo priežastis ir galimus sprendimų būdus diskutuos tarptautinėje konferencijoje
2024-04-12, Nacionalinė teismų administracija
Generalinė prokuratūra: Neringos merą ir savivaldybės įmonės direktorių siekęs papirkti verslininkas nuteistas pagrįstai
2024-04-12, Generalinė prokuratūra

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
19:09
12:37
18:26
15:02
16:24
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti