Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Prieš įstatymą lygūs visi – Plungės apylinkės teismas neblaiviam vairavusiam kunigui teisės vairuoti nesugrąžino
2024-04-19 , Nacionalinė teismų administracija
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Plungės apylinkės teismas netenkino neblaivaus vairavusio bei teises laikinai praradusio dvasininko prašymo grąžinti teisę vairuoti anksčiau laiko. Teismas kritiškai įvertino dvasininko poelgį dėl vairavimo išgėrus ir pritarė Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, kuris pusmečiui atėmė kunigui teisę vairuoti. Teismo nuomone, 46-erių metų pažeidėjas yra patyręs vairuotojas ir nemažai gyvenimiškos patirties sukaupusi brandi asmenybė, kuri turėtų itin atsakingai laikytis Kelių eismo taisyklių.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai automobilį ,,Skoda Superb” vairuojantį dvasininką sustabdė šių metų vasario 11 dieną, 9.20 val. Palangoje, Klaipėdos plente.

Patikrinus vairuotojo blaivumą paaiškėjo, kad dvasininkas vairavo būdamas apsvaigęs nuo alkoholio – pirmu pūtimu jam nustatytas 0.53 promilės girtumas, antru pūtimu – 0.67 promilės girtumas.

Asmuo sutiko su tikrinimo rezultatais, jų neginčijo, nuo tolimesnio vairavimo buvo nušalintas.

Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio kunigui skyrė 800 eurų piniginę baudą. Kunigui taip pat atimta teisė vairuoti transporto priemones 6 mėnesius bei 12 mėnesių paskirtas draudimas vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai.

Dėl paskirtos nuobaudos kunigas kreipėsi į Plungės apylinkės teismo Palangos rūmus: gailėjosi dėl savo poelgio, paprašė teismo grąžinti jam teisę vairuoti anksčiau laiko, nurodė, kad automobilis tarnauja kaip priemonė patarnauti kitiems.

Kunigą nubaudęs Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas griežtai nesutiko su šiuo kunigo prašymu sušvelninti skirtą nuobaudą bei prašė teismo netenkinti dvasininko prašymo. Policija teismui nurodė, kad asmens vairavimas išgėrus alkoholio sukelia pa­vojų ne tik transporto eismo saugumui, bet ir žmonių gyvybei bei sveikatai ir pateikė duomenis apie dvasininko vardu registruotus administracinius nusižengimus (pažeidimus) ir priimtus sprendimus už 5 metus – asmuo baustas 4 kartus administracine tvarka už kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Prieš įstatymą lygūs visi – Plungės apylinkės teismas paliko galioti policijos nutarimą ir teisės vairuoti automobilį anksčiau laiko dvasininkui negrąžino.

Atsižvelgdamas į dvasininko prašymą įvertinti jo darbo pobūdį, teismas atkreipė dėmesį, kad pažeidėjo užimamos pareigos nėra tiesiogiai susijusios su transporto priemonių vairavimu, dėl to nėra pagrindo spręsti, jog dėl pusmečiui prarastos teisės vairuoti dvasininkas bus atleistas iš darbo.

Paminėtina, jog Plungės apylinkės teismas pritarė policijos pozicijai dėl dvasininko paaiškinime nurodytos informacijos neatitiktiems faktams: ryte policijos pareigūnų sustabdytas neblaivus kunigas tvirtino alkoholį vartojęs išvakarėse (vakarienės metu išgėręs vieną bokalą alaus), tačiau vertinama,  jog alkoholis buvo vartotas neseniai prieš policijos pareigūnams asmenį sustabdant, nes neblaivumo laipsnis didėjo, o ne mažėjo.

,,Visos šios aptartos  aplinkybės leidžia teismui pagrįstai manyti, kad pareiškėjas suprasdamas, jog  yra apsvaigęs, vis tik sąmoningai sėdo pats vairuoti automobilio“, - konstatuojama Plungės apylinkės teismo nutartyje.

Nutartis per 20 dienų nuo jos nuorašo išdavimo (išsiuntimo) dienos gali būti skundžiama apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant per Plungės apylinkės teismo Palangos rūmus.

Plungės apylinkės teismas atkreipia dėmesį, kad  netgi dėl mažos alkoholio koncentracijos kraujyje (0,5 promilės) tampama labiau išsiblaškiusiu, sumažėja budrumas, savikontrolė, gali pablogėti koordinacija, sumažėja gebėjimas greitai reaguoti, pablogėja vairavimo įgūdžiai, sulėtėja atsakas į netikėtas situacijas keliuose. 

 

 

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Penkiems asmenims pareikšti nauji įtarimai dėl savivaldybių tarybų narių lėšų naudojimo
2024-05-20, Generalinė prokuratūra
Vyras nuteistas už savo sugyventinės nužudymą itin žiauriai
2024-05-20, Nacionalinė teismų administracija
Bus skelbiamas Teisėjų garbės teismo sprendimas
2024-05-20, Nacionalinė teismų administracija
Prokuroro J. L. veiksmai buvo teisėti, teismas nesutiko su ieškovo vertinimu
2024-05-17, Generalinė prokuratūra

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
19:47
15:57
15:21
11:58
23:14
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti