Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl alkoholiu paženklinto eismo įvykio Šiauliuose
2024-04-19 , Generalinė prokuratūra
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Šiaulių apylinkės prokuratūra kreipėsi į teismą su pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu byloje, susijusioje su eismo įvykiu, kai prieš praėjusių metų Kalėdas jame buvo sužaloti jaunuoliai. Prokuratūra prašo 33-ejų kaltinamąjį pripažinti kaltu dėl kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo (Baudžiamojo kodekso 281 str. 2 d.) ir dėl transporto priemonių vairavimo, kai vairuoja neblaivus asmuo (Baudžiamojo kodekso 2811 str. 1 d.)

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Šiaulių apylinkės prokuratūros prokurorė Erika Girgždienė, o tyrimą atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2023-ųjų gruodžio 23 d. vakarą Šiauliuose, Tilžės ir Vilniaus gatvių sankirtoje, kaltinamojo, teikusio pavežėjimo paslaugas, vairuojamas automobilis partrenkė per šviesoforo reguliuojamą pėsčiųjų perėją ėjusias merginas. Nustatyta, kad degant raudonam šviesoforo signalui vairuotojas nesustojo prie STOP linijos ir įvažiavo į pėsčiųjų perėją, kurioje kliudė tris pėsčiąsias. Nukentėjusioms nustatyti nesunkus ir nežymus sveikatos sutrikdymai.

Surinkta duomenų, kad kaltinamojo, vairavusio nuomotą automobilį, padarytas nusikaltimas nesustabdė. Jis važiavo toliau gatve, kol iš priekio atvažiuojantis policijos automobilis užstojo jam kelią ir vairuotojas sustojo tik atsitrenkęs į pareigūnų automobilį. Kaltinamajam nustatytas 2,57 promilių neblaivumas.

Vyras kaltę pripažino visiškai, gailėjosi padarytu nusikaltimu, todėl prokuratūra, įvertinusi aplinkybių visumą priėmė sprendimą ikiteisminį tyrimą užbaigti baudžiamuoju įsakymu.

Už šiuos nusikaltimus Baudžiamasis kodeksas numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki 3 metų.

Kaltinamajam prokurorė siūlo skirti 60 parų areštą ir 500 eurų baudą. Paskirtos arešto bausmės vykdymą siūloma atidėti 9 mėnesiams ir skirti intensyvią priežiūrą – kaltinamojo buvimo vietos pagal nustatytą laiką kontrolę elektroninio stebėjimo priemonėmis, įpareigojant nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, tame tarpe alkoholio. Su bausme siūloma skirti dvi baudžiamojo poveikio priemones – teisės vairuoti transporto priemones uždraudimą 3 metams, terminą bei automobilio vertę atitinkančios pinigų sumos – 3 450 eurų konfiskavimą.

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Penkiems asmenims pareikšti nauji įtarimai dėl savivaldybių tarybų narių lėšų naudojimo
2024-05-20, Generalinė prokuratūra
Vyras nuteistas už savo sugyventinės nužudymą itin žiauriai
2024-05-20, Nacionalinė teismų administracija
Bus skelbiamas Teisėjų garbės teismo sprendimas
2024-05-20, Nacionalinė teismų administracija
Prokuroro J. L. veiksmai buvo teisėti, teismas nesutiko su ieškovo vertinimu
2024-05-17, Generalinė prokuratūra

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
19:47
15:57
15:21
11:58
23:14
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti