Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vakcinų įsigijimo ir utilizavimo kiekių
2024-05-15 , Generalinė prokuratūra
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė priėmė sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą siekiant nustatyti, ar perkant itin didelį COVID-19 vakcinų kiekį ir vėliau dalį jų utilizuojant, nebuvo padaryta nusikalstama veika.

Toks sprendimas priimtas susipažinus su Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro iniciatyva atlikto tyrimo medžiaga ir 2024 m gegužės 13 d. priimtu šio prokuroro motyvuotu nutarimu atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones.

Tyrimas dėl viešojo intereso gynimo priemonių taikymo tikslingumo buvo pradėtas 2023 m. gruodžio mėn. Jo metu buvo nustatyta, kad Lietuva COVID-19 vakcinas pirko iš penkių skirtingų gamintojų. Vakcinos pirktos vykdant Europos Komisijos (EK) inicijuotas ir organizuotas centralizuoto pirkimo procedūras, valstybėms iš anksto sutikus įsigyti pagal pro rata (prorcingumo) principą EK paskirtą vakcinų kiekį. Pasirašiusi atitinkamas sutartis su EK ir vakcinų gamintojais Lietuva įsigijo daugiau kaip 11 mln. vakcinų dozių už daugiau kaip 230 mln. eurų. Iš šio kiekio apie 2,5 mln. dozių vėliau buvo utilizuotos dėl pasibaigusio jų galiojimo termino bei kitų priežasčių. Apytiksli sunaikintų vakcinų vertė – 46,5 mln. Eur.

Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro sprendimas atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones, t. y. kreiptis į teismą Lietuvoje su civiliniu ieškiniu, motyvuojamas tuo, kad vakcinos buvo įsigytos ir pristatomos pagal Europos Komisijos sudarytas sutartis su gamintojais taikant Belgijos teisę ir nenustačius kitų teisinių pagrindų inicijuoti civilinės teisenos procesą. Nutarime taip pat nurodoma, kad nustatytas tyrimo metu aplinkybes tikslinga įvertinti galimai padarytų nusikalstamų veikų aspektu.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas 2024 m. gegužės 14 d. pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 228 straipsnio 1 dalį dėl piktnaudžiavimo ir 184 straipsnio 3 dalį dėl turto iššvaistymo.

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Prieš teismą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais stos Jurbarko gyventojas
2024-06-19, Generalinė prokuratūra
Dėl pokyčių Kauno apylinkės teismo veiklos teritorijoje nuo liepos 1 d.
2024-06-18, Nacionalinė teismų administracija
Prieš teismą stos įmonės vadovas, siekęs išvengti 3,4 mln. eurų pelno mokesčio sumokėjimo
2024-06-18, Generalinė prokuratūra
Prokuratūros ieškinys teismui dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos nario
2024-06-18, Generalinė prokuratūra

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Naujausios diskusijos
09:38
09:06
08:57
04:28
10:27
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti