Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Regionų administracinis teismas: Konkurencijos tarybos pareigūnai, rinkdami duomenis, nepažeidė Konkurencijos įstatymo nuostatų
2024-05-15 , Nacionalinė teismų administracija
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Regionų administracinis teismas, gegužės 14 d. išnagrinėjęs UAB „Švyturys-Utenos alus“ skundą dėl Konkurencijos tarybos nutarimo (Nutarimas) dalių, atmetė jį kaip nepagrįstą.

Pareiškėja UAB „Švyturys-Utenos alus“ kreipėsi į teismą prašydama panaikinti Konkurencijos tarybos nutarimo (Nutarimas) dalis, kuriomis netenkinamas jos 2023 m. gegužės 5 d. skundas dėl Konkurencijos tarybos 2023 m. balandžio 25 d. vykdyto patikrinimo metu surinktos informacijos apimties ir pobūdžio, ir įpareigoti Konkurencijos tarybą pašalinti padarytą pažeidimą – pašalinti iš poėmio medžiagos neteisėtai surinktą informaciją, kuri yra nesusijusi su į tyrimą įtrauktais ūkio subjektais. Teigia, kad Konkurencijos tarybos įgalioti pareigūnai galėjo paimti ne ankstesnę nei 2021 m. informaciją, be to, nebuvo atlikta paimtos medžiagos sąsajumo atranka, todėl buvo paimta perteklinė informacija, nesusijusi su atliekamu tyrimu, įskaitant ir asmeninio pobūdžio informaciją.

Teismas nurodė, kad vien tai, kad priežastis pradėti tyrimą buvo nurodytas 2021–2022 metų susirašinėjimas, dar nereiškia, kad pažeidimo laikotarpis apima tik šiuos dvejus metus, kadangi pradedant tyrimą galutinis pažeidimo laikotarpis nėra ir negali būti nustatytas. Taigi pareiškėjos teiginiai, kad paimta ilgesnio laikotarpio medžiaga yra nesusijusi su tyrimu ar nėra reikšminga, todėl atsakovo pareigūnai viršijo kompetenciją, laikytini nepagrįstais.

Dėl pareiškėjos argumento, kad peržiūrėdami ir atrinkdami poėmio medžiagą Konkurencijos tarybos įgalioti pareigūnai turėjo atlikti kitokią informacijos atranką, teismas nurodė, kad jeigu patikrinimo metu iš tyrimui aktualiose srityse dirbančių darbuotojų informacija būtų atrenkama pagal raktažodžius ar panašius informacijos atrinkimo kriterijus, kiltų rizika, kad reikšminga su tyrimu susijusios medžiagos dalis nepatektų į poėmio medžiagą ir negalėtų būti Konkurencijos tarybos įvertinta su tyrimu susijusių aplinkybių kontekste. Be to, pažymėtina, kad skundžiamu nutarimu buvo grąžinta asmeninio pobūdžio informacija, taigi darytina išvada, kad Konkurencijos taryba atliko paimtos informacijos atranką tiek paimdama susijusių su tyrimu identifikuotų darbuotojų turimą informaciją, tiek pagal konkretų informacijos pobūdį (el. susirašinėjimas), tiek pagal laikotarpį. Vien tai, kad Konkurencijos taryba neatliko tokios atrankos, kokios pageidavo pareiškėja, nedaro skundžiamo nutarimo neteisėtu.

Teisėjų kolegija pažymėjo, kad išsamus ir nuodugnus duomenų sąsajumo tyrimo pradinėje stadijoje įvertinimas neįmanomas, nes tai išaiškės tik tyrimo metu, be to, tam tikrą administracinę Konkurencijos tarybos diskreciją būtina pateisinti, nes ji yra proporcinga siekiamam viešajam tikslui – saugoti konkurenciją nuo draudžiamų susitarimų.

Taigi teismas konstatavo, kad Konkurencijos tarybos pareigūnai, rinkdami duomenis, nepažeidė Konkurencijos įstatymo nuostatų, o pareiškėja nepateikė svarių priežasčių, dėl kurių prašomų pašalinti duomenų pradinėje tyrimo stadijoje nepašalinimas iš tyrimo sukeltų jai rimtų pasekmių ar neatitaisomą žalą. Taigi teismas atmetė UAB „UAB „Švyturys-Utenos alus“ skundą kaip nepagrįstą.

Šis teismo sprendimas gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

 

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Prieš teismą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais stos Jurbarko gyventojas
2024-06-19, Generalinė prokuratūra
Dėl pokyčių Kauno apylinkės teismo veiklos teritorijoje nuo liepos 1 d.
2024-06-18, Nacionalinė teismų administracija
Prieš teismą stos įmonės vadovas, siekęs išvengti 3,4 mln. eurų pelno mokesčio sumokėjimo
2024-06-18, Generalinė prokuratūra
Prokuratūros ieškinys teismui dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos nario
2024-06-18, Generalinė prokuratūra

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Naujausios diskusijos
09:38
09:06
08:57
04:28
10:27
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti