Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Ant elektroninių cigarečių ir jų pildyklių išorinių pakuočių privalo būti pateiktas visų gaminyje esančių cheminių medžiagų sąrašas mažėjimo tvarka pagal svorį
2024-05-15 , Nacionalinė teismų administracija
Juditos Grigelytės, VŽ foto

Regionų administracinis teismas, išnagrinėjęs bylą, gegužės 14 d. sprendimu pripažino, kad ant elektroninių cigarečių ir jų pildyklių išorinių pakuočių privalo būti pateiktas visų gaminyje esančių cheminių medžiagų sąrašas mažėjimo tvarka pagal svorį, todėl atmetė pareiškėjos skundą kaip nepagrįstą.

Pareiškėja UAB „Litradės didmena“ kreipėsi į teismą prašydama panaikinti Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (Tarnyba) nutarimą, kuriuo jai už Tabako įstatymo nuostatų pažeidimą skirta 750 Eur bauda, teisėtumo ir pagrįstumo. Mano, kad, remiantis ES teisės aktuose įtvirtintomis teisės normomis, ji neturi prievolės pateikti ant į rinką tiekiamų elektroninių cigarečių išorinių pakuočių visos informacijos apie visas gaminio sudėtyje esančias chemines medžiagas. Cheminės medžiagos, kurių kiekis gaminio sudėtyje neviršija 0,1 proc., gali būti laikomos komercine paslaptimi ir ji turi teisę tokių duomenų neviešinti.

 Teismas nurodė, kad Tabako įstatyme yra nustatytas imperatyvus reikalavimas elektroninių cigarečių ir jų pildyklių gamintojams bei importuotojams ant šių produktų išorinių pakuočių pateikti visų gaminyje esančių cheminių medžiagų sąrašą mažėjimo pagal svorį tvarka. Taigi pareiškėja, ant elektroninių cigarečių „Whoop“ išorinių pakuočių nurodydama tik tai, kad į juose esančio skysčio sudėtį įeina augalinis glicerinas, propilenglikolis, nikotino druska (nikotinas CAS 54-11-5), tabako kvapiosios medžiagos, ir nenurodydama, kad į skysčio sudėtį taip pat įeina benzenkarboksirūgštis, kurios masės skystyje dalis viršija 0,1 proc., pažeidė Tabako įstatymo nuostatas.

Taip pat kaip nepagrįstą teismas atmetė ir pareiškėjos argumentą, kad cheminės medžiagos, kurių kiekis gaminio sudėtyje neviršija 0,1 proc., gali būti laikomos komercine paslaptimi ir ji turi teisę tokių duomenų neviešinti.

Teismas pabrėžė, kad gaminio gamintojas ar importuotojas neprivalo pateikti informacijos apie cheminę medžiagą, kurios koncentracija gaminyje neviršija 0,1 proc., tik tokiu atveju, kai ši cheminė medžiaga yra įtraukta į REACH reglamento (REACH (angl. „Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals“) reglamentas – tai teisės aktas dėl cheminių medžiagų registracijos, įvertinimo, autorizacijos ir apribojimų) XIV priedą „Autorizuotinų cheminių medžiagų sąrašas“ ir yra pateikęs tyrimus bei duomenis apie komercine paslaptimi laikomos sudedamosios dalies toksiškumą ir priklausomybės sukėlimo gebą.

Nagrinėjamu atveju Bendrovė neįrodė, kad remiantis ES teisės aktuose pateiktu teisiniu reguliavimu ji neturėjo pareigos išviešinti, kokios cheminės medžiagos sudaro „kvapiąsias tabako medžiagas“. Pareiškėja nepateikė jokių duomenų, kurie pagrįstų, kad „kvapiosios tabako medžiagos“ yra cheminė medžiaga, įtraukta į REACH reglamento XIV priedą „Autorizuotinų cheminių medžiagų sąrašas“. Taigi, nesant sąlygų taikyti Reglamento nuostatas, nėra pagrindo pripažinti, kad atsakovė nepagrįstai taikė nacionalinės teisės reguliavimo nuostatas, o būtent Tabako įstatymo nuostatas. 

Šis teismo sprendimas gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Sigita Gamulėnienė
Regionų administracinio teismo
teismo pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. (8 5) 264 8962, 8 612 49869
El. paštas [email protected]
administracinis.teismas.lt
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Prieš teismą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais stos Jurbarko gyventojas
2024-06-19, Generalinė prokuratūra
Dėl pokyčių Kauno apylinkės teismo veiklos teritorijoje nuo liepos 1 d.
2024-06-18, Nacionalinė teismų administracija
Prieš teismą stos įmonės vadovas, siekęs išvengti 3,4 mln. eurų pelno mokesčio sumokėjimo
2024-06-18, Generalinė prokuratūra
Prokuratūros ieškinys teismui dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos nario
2024-06-18, Generalinė prokuratūra

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Naujausios diskusijos
09:38
09:06
08:57
04:28
10:27
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti