Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Teismui perduota išskirtinė byla: šešiolika kaltinamųjų, dauguma jų – ginkluoto tarptautinio nusikalstamo susivienijimo nariai
2024-05-16 , Generalinė prokuratūra
Juditos Grigelytės, VŽ foto

Teismui perduota išskirtinio dydžio ir sudėtingumo baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dalyvavus ginkluotame tarptautiniame nusikalstamame susivienijime, organizavus bei įvykdžius įvairius kitus nusikaltimus iš viso pareikšti 16 asmenų.

Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorų ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų atlikto didelės apimties ir labai sudėtingo  tyrimo duomenimis,  Lietuvoje identifikuotas ginkluotas nusikalstamas susivienijimas, žinomas  „Džerkinių“  pavadinimu,  buvo tapęs tarptautinio  nusikalstamo  tinklo,  organizavusio  bei vykdžiusio  narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandą labai dideliais kiekiais Europoje ir už jos ribų, pagrindu.

Tarptautiniu mastu vykdyto tyrimo metu  taip pat buvo nustatytos organizuotos nusikalstamos grupės, aktyviausi jų nariai  bei  kiti su organizuotu nusikalstamumu siejami asmenys ir kitose valstybėse: Čekijoje, Ispanijoje, Latvijoje, Slovakijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Libane.

Glaudžiai bendradarbiaujant su šių šalių, o taip pat su Prancūzijos, Norvegijos, Vengrijos, Jungtinių Amerikos Valstijų teisėsaugos pareigūnais bei tarptautinėmis agentūromis – Europolu ir Eurojustu, 2022 m. rudenį 11-oje valstybių vienu metu buvo atlikta didelio masto teisėsaugos operacija. Jos metu įvairiose šalyse buvo sulaikyti pagrindiniai šio tarptautinio nusikalstamo tinklo organizatoriai, lyderiai bei aktyviausi nariai, iš viso – 44 įtariamieji, atlikta virš 100 kratų.

Lietuvoje vykusios operacijos metu Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „ARAS“ pareigūnai atliko apie 40 kratų įtariamųjų gyvenamosiose ir pagalbinėse patalpose, automobiliuose, su nusikalstamomis veikomis susijusiose logistikos ir gamybos įmonėse.

Lietuvoje sulaikytiems asmenims buvo pareikšti įtarimai dėl dalyvavimo nusikalstamo susivienijimo veikloje, neteisėto disponavimo labai dideliais narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiais, kontrabandos organizavimo ir vykdymo, neteisėto praturtėjimo už pinigines lėšas, gautas nusikalstamu būdu ir kitų nusikaltimų. Tarp teismui dabar perduotų asmenų 12-a yra kaltinami dalyvavimo nusikalstamo susivienijimo veikloje. Griežčiausia bausmė, galinti grėsti nusikalstamo susivienijimo nariui – laisvės atėmimas iki 20 metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Šio nusikalstamo susivienijimo keltą grėsmę ir 2014-2022 metais įvykdytų nusikaltimų sunkumą liudija baudžiamosios bylos duomenys apie beveik 13-a tonų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, jų kontrabandą, neteisėtą disponavimą 8 šaunamaisiais ginklais, kelias dešimtis įtrauktų bendrininkų, kurie organizavo ir vykdė atskiras nusikalstamas veikas nebūdami šio nusikalstamo susivienijimo nariais, bei milijonines pajamas.

Teismui perduotos 188 tomus sudarančios baudžiamosios bylos duomenimis, šio  nusikalstamo susivienijimo  nariai  laikėsi labai aiškios hierarchijos, buvo pasiskirstę pareigomis ir veikė kaip itin gerai organizuota kelių pakopų struktūra. Ypatingai didelis dėmesys jų veikloje buvo skirtas griežtai konspiracijai bei apsaugai nuo sekimo. Tarpusavio ryšį susivienijimo nariai palaikė moderniomis ir paprastai tik nusikalstamo pasaulio atstovų naudojamomis priemonėmis, kurios užtikrina šifruotą mobilų ryšį.

Generalinės prokuratūros bei Lietuvos kriminalinės policijos biuro vadovų vertinimu, vienų pavojingiausių pastarojo meto nusikaltėlių išaiškinimas ir neutralizavimas yra išskirtinis rezultatas, pasiektas tik ypatingai profesionaliai, principingai, atkakliai ir pasiaukojančiai dirbusių prokurorų bei policijos pareigūnų dėka.

Baudžiamuosius persekiojimus tarptautinio nusikalstamo tinklo narių atžvilgiu taip pat vykdo Čekija, Latvija, Slovakija, Vokietija, Lenkija, Prancūzija, Norvegija.

Bendras Generalinės prokuratūros ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pranešimas

Lietuvos kriminalinės policijos biuro parengta vaizdinė medžiaga

Vaizdinę medžiagą, susijusią su šia baudžiamąja byla, galite parsisiųsti čia.

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
K. B. byloje – įrodymų nagrinėjimas ir nauji gynybos prašymai
2024-06-14, Nacionalinė teismų administracija
Keičiasi Vilniaus regiono apylinkės teismo veiklos teritorija
2024-06-14, Nacionalinė teismų administracija
Paskelbta nutartis dėl G. F. padaryto nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo
2024-06-14, Nacionalinė teismų administracija
Raseiniškis įstatymo uždraustas veikas padarė būdamas nepakaltinamas
2024-06-14, Nacionalinė teismų administracija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
17:03
00:18
05:50
10:33
17:17
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti