Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Prokuroro J. L. veiksmai buvo teisėti, teismas nesutiko su ieškovo vertinimu
2024-05-17 , Generalinė prokuratūra
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija šiandien paskelbė nutartį, kuria atmetė ieškovo A. K. ieškinį dalyje dėl prokuroro J. L. šiam ieškovui neva padarytos žalos. 

Teismas pripažino, kad eidamas Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro pareigas ir vadovaudamas ikiteisminiams tyrimams dėl advokato A. K. įvykdytų nusikalstamų veikų, perduodamas baudžiamąsias bylas su kaltinamaisiais aktais į teismą J. L. elgėsi teisėtai ir savo veiksmais nepažeidė jokių ieškovo teisėtų interesų.

Ieškovas A. K. jo atžvilgiu vykdytų ikiteisminių tyrimų ir teisminio nagrinėjimo metu aktyviai naudojosi skundų padavimo teise. Ikiteisminių tyrimų metu prokuroro J. L. atliktus veiksmus, proceso sprendimus ir jo elgesį nuo 2008 m. birželio iki 2017 m. pabaigos yra skundęs šimtais skundų tiek aukštesniajam prokurorui, tiek teismui, tiek Prokurorų etikos komisijai, tiek kitoms institucijoms.

Galiojančiais aukštesniųjų prokurorų nutarimais, įsiteisėjusiais teismo sprendimais bei Prokurorų etikos komisijos sprendimais yra konstatuota, jog visi A. K. skundai dėl prokuroro J. L. ikiteisminio tyrimo metu atliktų veiksmų bei jo elgesio yra nepagrįsti ir atmesti.

Pažymėtina, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2017 m. lapkričio 13 d. nutartyje yra nurodęs, jog „nėra pagrindo konstatuoti, kad J. L., kaip ikiteisminį tyrimą byloje kontroliavęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras, koordinuodamas ikiteisminį tyrimą ir pats atlikdamas procesinius veiksmus, būtų buvęs nesąžiningas ar šališkas nuteistųjų atžvilgiu. Ikiteisminio tyrimo duomenys patvirtina, kad savo pareigas prokuroras J. L. atliko pagal savo kompetencijų, nepažeisdamas konstitucinių prokuroro tarnybos principų, įtvirtintų Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatyme, proceso veiksmus atliko vadovaudamasis Baudžiamojo proceso kodekso nuostatomis“.

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Prieš teismą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais stos Jurbarko gyventojas
2024-06-19, Generalinė prokuratūra
Dėl pokyčių Kauno apylinkės teismo veiklos teritorijoje nuo liepos 1 d.
2024-06-18, Nacionalinė teismų administracija
Prieš teismą stos įmonės vadovas, siekęs išvengti 3,4 mln. eurų pelno mokesčio sumokėjimo
2024-06-18, Generalinė prokuratūra
Prokuratūros ieškinys teismui dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos nario
2024-06-18, Generalinė prokuratūra

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Naujausios diskusijos
09:06
08:57
08:49
04:28
10:27
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti