Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Anksčiau 5 kartus teistas kaunietis bus teisiamas už naujas nusikalstamas veikas
2024-06-12 , Generalinė prokuratūra
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Kauno apylinkės prokuratūros prokurorė teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Kauno gyventojui pareikšti kaltinimai dėl plėšimo, neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos, neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo, sukčiavimo bei vagystės.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 3-iojo skyriaus prokurorė. Tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos tyrėjai.

Baudžiamosios bylos duomenimis, 2024 m. sausį 27-erių metų jaunuolis, kaip įtariama, turėdamas tikslą įgyti svetimą turtą, grasindamas peiliu, iš parduotuvės Kaune kasos stalčiaus pagrobė apie 370 eurų. Tą patį mėnesį, pasinaudodamas apgaule bei svetima mobiliojo ryšio priemone, kaltinamasis neteisėtai prisijungė prie kito asmens elektroninės bankininkystės ir jo vardu sudarė vartojimo kredito sutartį. Įgytus kredito bendrovei priklausiusius 2 tūkst. 300 eurų jis pervedė į asmeninę Belgijos banko sąskaitą. Tą pačią dieną kaltinamasis, neteisėtai pasinaudojęs svetima elektronine mokėjimo priemone – banko kortele, atliko finansines operacijas, atsiskaitydamas parduotuvėse ne mažiau kaip tris kartus. Kitą dieną kaltinamasis iš automobilių stovėjimo aikštelės pagrobė svetimą automobilį, kurio vertė viršija 11 tūkst. eurų. Vairuojantį šį automobilį kaunietį sulaikė policijos pareigūnai.

Teisėsaugos pareigūnai tyrimo metu nustatė, kad šias tarpusavyje susijusias nusikalstamas veikas atliko tas pats asmuo. Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, kaltinamasis pasinaudojo savo močiutės elektronine bankininkyste bei mokėjimo priemone neteisėtoms bankinėms operacijoms atlikti.

Anksčiau už panašias nusikalstamas veikas teistas penkis kartus kaltinamasis šiuo metu kalėjime atlieka laisvės atėmimo bausmę už ankstesnius nusikaltimus. Už tokio pobūdžio nusikalstamas veikas Baudžiamajame kodekse numatoma griežčiausia bausmė - laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmuo yra nekaltas, kol teismas nepatvirtina jo kaltės.

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Viešojo intereso gynimas: prokuratūra kreipėsi į teismą dėl Mažeikių, Lazdijų ir Jonavos rajonų savivaldybių tarybos nariams skirtų lėšų grąžinimo, teismai patenkino pirmuosius civilinius ieškinius
2024-07-12, Generalinė prokuratūra
Po prokurorės apeliacinio skundo dėl mažamečio seksualinio prievartavimo vyras keliaus už grotų
2024-07-12, Generalinė prokuratūra
Vyrui už finansinius nusikaltimus skirta 17 tūkst. eurų bauda
2024-07-12, Generalinė prokuratūra
Buvęs VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ vadovas ir privačios bendrovės akcininkas pripažinti kaltais dėl piktnaudžiavimo ir padėjimo piktnaudžiauti
2024-07-11, Generalinė prokuratūra

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba
2024-07-11
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-10
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-10
Naujausios diskusijos
13:12
13:01
12:15
19:54
13:58
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti