Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Nuteistas dokumentus klastojęs ir sukčiavęs buvęs bendrovės vadovas
2024-06-12 , Generalinė prokuratūra
Juditos Grigelytės, VŽ foto

Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo kaltu dėl sukčiavimo, dokumento suklastojimo ir apgaulingos apskaitos tvarkymo pripažintas anksčiau jau teistas 58-erių raseiniškis.

Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Renata Vilčinskaitė, tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai.

Baudžiamosios bylos duomenimis, nuteistasis V. V., būdamas vienos uždarosios akcinės bendrovės, užsiėmusios medienos ir žemės ūkio technikos prekyba, vadovu, klastodamas dokumentus siekė išvengti pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Nustatyta, kad 2017 metų sausio–birželio mėnesiais įmonės direktorius suklastojo 3 sąskaitas faktūras dėl prekių, kurias jo vadovaujama įmonė neva pirko iš kitų įmonių. Pagal suklastotus dokumentus 120 tonų trąšų ir terasinės lentos buvo pirktos iš 2 įmonių bendrai už beveik 124 tūkst. eurų. Realiai šios prekės įsigytos nebuvo ir nuteistojo bendrovė tokiu būdu išvengė 21 tūkst. 500 eurų PVM.

Nuo 2017 metų kovo iki 2019 metų rugsėjo mėnesio nuteistojo uždaroji akcinė bendrovė laimėjo konkursą žemės ūkio technikos nuomos paslaugoms teikti įvairiuose ūkiuose. Teismas nustatė, kad įmonė neturėjo jai priklausančios žemės ūkio technikos, tačiau pasirašė suklastotas nuomos sutartis su Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmais dėl frezos, kultivatoriaus, grūdų sėjamosios, volo, purkštuvų, braškių daigų sodinamosios, morkų sėjamosios, plūgo, diskinio skutiko, purkštuvų, javų kombaino ir šiaudų rinktuvo nuomos. Realiai ši nuomos paslauga įgyvendinta nebuvo ir tokiu būdu bendrovė apgaule įgijo daugiau nei 57 tūkst. eurų Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų.

V. V. suklastotas sąskaitas faktūras ir kitus dokumentus apie neįvykusias ūkines operacijas įtraukė į uždarosios akcinės bendrovės finansinę apskaitą ir taip apgaulingai ją tvarkė.

Nuosprendžiu jau likviduotos įmonės buvusiam vadovui skirta bausmė – laisvės apribojimas 1 metams 4 mėnesiams. Nuteistasis įpareigotas per vienerius metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo atlyginti dalį – 2 tūkst. eurų valstybei padarytos žalos ir pradėti dirbti arba per visą bausmės laiką būti registruotas Užimtumo tarnyboje. V. V. taip pat skirta 3 tūkst. 389 eurų bauda ir konfiskuotas turtas, kurio vertė 57 tūkst. 961 euras.

Teismas taip pat tenkino Šiaulių apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos pareikštą civilinį ieškinį 21 tūkst. 533 eurų sumai dėl nusikalstama veika valstybei padarytos žalos atlyginimo.

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Kauno apylinkės teisme išnagrinėta administracinio nusižengimo byla tarp gyvūnų prieglaudos ir šunį priglaudusios moters
2024-07-19, Nacionalinė teismų administracija
Viešojo intereso gynimas: prokuratūra kreipėsi į teismą dėl Panevėžio miesto, Ignalinos ir Jonavos rajonų savivaldybių tarybos narių nepagrįsto praturtėjimo
2024-07-19, Generalinė prokuratūra
Kaune trys asmenys nuteisti dėl neteisėto migrantų gabenimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną
2024-07-19, Generalinė prokuratūra
Prokuratūros prašymu suimtas sutuoktinės nužudymu įtariamas uteniškis
2024-07-19, Generalinė prokuratūra

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
16:19
13:12
13:01
12:15
19:54
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti