Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Raseiniškis įstatymo uždraustas veikas padarė būdamas nepakaltinamas
2024-06-14 , Nacionalinė teismų administracija
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Šiandien Šiaulių apygardos teismas paskelbta nutartimi pripažino, kad Raseinių rajone gyvenantis 26 metų vyras, būdamas nepakaltinamas, padarė įstatymo uždraustas veikas – tyčia nužudė vyrą ir padegė gyvenamąjį namą. Jam paskirta priverčiamoji medicinos priemonė – ambulatorinis stebėjimas psichikos sveikatos centre pagal gyvenamąją vietą.

Pagal teismo nustatytas įstatymo uždraustų veikų aplinkybes jaunas vyras laikotarpiu nuo 2021 m. sausio 16 d. vakaro ir sausio 17 d. ryto, tiksliai ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu laiku, gyvenamojo namo patalpose, būdamas apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų, padarė įstatymo uždraustą veiką – sumušė patalpoje buvusį vyrą, išstūmė jį rankomis iš namo patalpų į lauką ir, tęsdamas nusikalstamus veiksmus, esančiam bejėgiškos būklės dėl apsvaigimo nuo alkoholio ir nuo aplinkos žemos temperatūros, nuo lauke suduotų smūgių, ant žemės nugriuvusį vyrą raseiniškis mušė ir kietu buku daiktu. Ekspertai konstatavo, kad nukentėjusiajam į įvairias kūno vietas buvo suduoti mažiausiai 25 smūgiai. Sumuštą vyrą raseiniškis nutempė ir paliko gulėti ant kelio važiuojamosios dalies. Vėliau medicinos ekspertai konstatavo, kad dėl pavartoto fizinio smurto, nuo aplinkos žemos oro temperatūros poveikio sumuštas vyras mirė įvykio vietoje. Tą patį sausio 17-osios rytą 26 metų raseiniškis keliose namo patalpose išpylė degųjį skystį ant ten buvusių daiktų ir juos padegė.

Per ikiteisminį tyrimą atlikus stacionarią teismo psichiatrijos, psichologijos ekspertizę konstatuota, kad baudžiamojo įstatymo uždraustos veikos padarymo metu 26 metų raseiniškis dėl narkotinių medžiagų vartojimo buvo psichozės būsenos ir negalėjo suprasti savo veiksmų esmės bei jų valdyti. Vėliau atlikus dar dvi – vieną iš jų bylą nagrinėjant jau teisme – ambulatorines teismo psichiatrijos ir psichologijos ekspertizes konstatuota, kad įstatymo uždraustos veikos padarymo metu raseiniškis nebuvo veikiamas psichozės ar haliucinacijų, jam buvo iliuzijų tipo suvokimo sutrikimai ir jis galėjo suprasti savo veiksmų esmę bei juos valdyti.

Teismas pažymėjo, kad bylos nagrinėjimo metu išnaudotos visos galimybės, siekiant nustatyti šio vyro psichinę būklę įstatymo uždraustos veikos padarymo metu, tačiau pašalinti esamų prieštaravimų nebuvo galimybės. Bylą išnagrinėjusi teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija nurodė, kad sutinkant su įstatymo reikalavimais ir teismine praktika, visos abejonės (ir / ar neaiškumai), kurių neįmanoma pašalinti baudžiamojo proceso tvarka, dėl asmens, padariusio baudžiamojo įstatymo uždraustas veikas, vertinami to asmens naudai. Įvertinusi byloje surinktus įrodymus teisėjų kolegija padarė išvadą, kad baudžiamojo įstatymo uždraustos veikos padarymo metu raseiniškis negalėjo suprasti savo veiksmų esmės ir jų valdyti.

Priimta nutartimi teismas pripažino, kad 26 metų Raseinių rajono gyventojas, būdamas nepakaltinamas, padarė įstatymo uždraustas veikas, ir paskyrė jam priverčiamąją medicinos priemonę – ambulatorinį stebėjimą psichikos sveikatos centre pagal gyvenamąją vietą.

Nutartis yra neįsiteisėjusi ir gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Du jaunuoliai iš Latvijos nuteisti dėl neteisėto migrantų gabenimo per Lietuvos valstybės sieną
2024-07-24, Generalinė prokuratūra
Regionų administracinis teismas: tai, kad užsienietis yra nuteistas ir atlieka bausmę įkalinimo įstaigoje, nesuteikia Migracijos departamentui teisės nepriimti jo prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi Lietuvoje
2024-07-24, Nacionalinė teismų administracija
Kvaišalus nepilnamečiui platinusiam klaipėdiečiui – laisvės atėmimo bausmė
2024-07-24, Generalinė prokuratūra
Kauno apylinkės teisme išnagrinėta administracinio nusižengimo byla tarp gyvūnų prieglaudos ir šunį priglaudusios moters
2024-07-19, Nacionalinė teismų administracija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba
2024-07-23
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-22
Naujausios diskusijos
18:40
13:08
17:19
17:04
16:25
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti