Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Paskelbtas nuosprendis piktnaudžiavimo byloje
2024-06-14 , Nacionalinė teismų administracija
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Šiandien Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje kaltinimai dėl piktnaudžiavimo, kurstymo iššvaistyti svetimą turtą bei apgaulingo apskaitos tvarkymo pareikšti buvusiam Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriui R. A. Dėl kurstymo padaryti nusikalstamą veiką pareikšti kaltinimai ir Raseinių rajone esančios vienos įmonės direktoriui O. J., kuris ir dar dviejų įmonių Kauno rajone vadovai A. S. ir A. V. kaltinami jų valdomų bendrovių buhalterinės apskaitos apgaulingu tvarkymu. Visi kaltinamieji išteisinti, kadangi nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Išteisinamąjį nuosprendį paskelbęs teismas nurodė, kad dalį Kriminalinės žvalgybos surinktų duomenų atmetė, kadangi, teismo įsitikinimu, jie buvo surinkti pažeidžiant įstatymus. Teismas pažymėjo, kad byloje kaltinimas pareikštas išskirtinai nuo baudžiamosios atsakomybės šioje byloje atleisto asmens parodymais ir tų parodymų nepatvirtino kiti byloje esantys objektyvūs duomenys: R. A. kaltintas sukurstęs Raseinių autobusų parko direktorių V. Š. iššvaistyti šios įmonės turtą, tačiau teismas, išsireikalavęs naujus duomenis, nustatė, kad šis asmuo inkriminuotos nusikalstamos veikos padarymo metu net nebuvo Raseinių autobuso parko direktorius. Dėl pareikštų kaltinimų buhalterinės apskaitos apgaulingu tvarkymu teismas pažymėjo, kad dalis operacijų yra įvykusios, o kita dalis neįvykusių operacijų nesukėlė pasekmių baudžiamajai atsakomybei kilti.      

Bylos duomenimis, R. A. kaltinamas tuo, kad turėdamas įgaliojimus veikti Raseinių rajono savivaldybės vardu bei atstovauti šiam juridiniam asmeniui jo valdomose įmonėse galbūt siekė turtinės naudos sau. Kaltinamas, kad dar 2018 metais R. A. be jokio teisėto pagrindo nurodė vienos savivaldybės valdomos įmonės direktoriui už bendrovės lėšas nupirkti metalo gaminių, kurie neva turėję būti panaudoti savivaldybės darbuotojų kabinetų atnaujinimui. Tačiau tyrimo metu surinktais duomenimis, iš savivaldybės valdomos įmonės lėšų dalis nupirkto metalo gaminių buvo panaudota R. A. priklausančiame sklype Raseinių rajone, bei paskaičiuota, kad tokiu būdu buvo iššvaistyta daugiau kaip 1000 eurų, kurie priklausė savivaldybės valdomai bendrovei. Tos pačios Raseinių rajono savivaldybės valdomos įmonės direktorių bendrovės lėšas panaudoti ne įmonės veikloje sukurstė ir Raseinių rajone esančios įmonės vadovas O. J. Bylos duomenimis, tais pačiais 2018 metais O. J. nurodė minėtos bendrovės direktoriui, kad šis apmokėtų sąskaitas už O. J. įsigytas 10 vnt. padangų. Kaltinamas, kad tokiu būdu O. J. sukurstė savivaldybės valdomos įmonės direktorių iššvaistyti jam patikėtą svetimą turtą –  daugiau kaip 2000 eurų. Byloje surinktais duomenimis, visi kaltinamieji galėjo apgaulingai tvarkyti savo valdomų įmonių apskaitą, t. y. į savo bendrovių buhalteriją galbūt įtraukdavo fiktyvias sąskaitas, kurios buvo išrašomos už tariamai suteiktas paslaugas ir faktiškai neįvykusius sandorius.  

Tyrimo metu surinktais duomenimis, dabar jau buvęs Raseinių rajono administracijos direktorius, versdamasis individualia veikla, už realiai nesuteiktas apgyvendinimo paslaugas galėjo išrašyti sąskaitas A. S. ir A. V. įmonių vardu ir už tokius, manoma, fiktyvius sandorius gauti apmokėjimus. Paskaičiuota, kad bendra R. A. išrašytų galbūt fiktyvių sąskaitų suma gali siekti daugiau kaip 19000 eurų.

Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

 

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Kauno apylinkės teisme išnagrinėta administracinio nusižengimo byla tarp gyvūnų prieglaudos ir šunį priglaudusios moters
2024-07-19, Nacionalinė teismų administracija
Viešojo intereso gynimas: prokuratūra kreipėsi į teismą dėl Panevėžio miesto, Ignalinos ir Jonavos rajonų savivaldybių tarybos narių nepagrįsto praturtėjimo
2024-07-19, Generalinė prokuratūra
Kaune trys asmenys nuteisti dėl neteisėto migrantų gabenimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną
2024-07-19, Generalinė prokuratūra
Prokuratūros prašymu suimtas sutuoktinės nužudymu įtariamas uteniškis
2024-07-19, Generalinė prokuratūra

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
16:19
13:12
13:01
12:15
19:54
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti