Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

K. B. byloje teismas vieną prašymą tenkino, kitą atmetė
2024-06-14 , Nacionalinė teismų administracija
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Ketvirtadienį vykusio posėdžio metu teismui buvo pateiktas prašymas leisti kaltinamajam K. B. išvykti iš Lietuvos jo nurodytu vasaros metu. Taip pat gautas kaltinamojo gynėjo prašymas apklausti papildomus, į liudytojų sąrašą neįtrauktus, asmenis.

Penktadienį Panevėžio apygardos teismas paskelbė, kad leidžia kaltinamajam K. B. išvykti iš Lietuvos jo prašomu vasaros laikotarpio metu.

Nors kaltinamojo prašymui prieštaravo prokuroras ir nukentėjusiųjų atstovės, teismas nurodė, kad kardomosios priemonės negali riboti asmens laisvės labiau nei tai būtina.

„Asmeniui, kuriam taikomos kardomosios priemonės, ribojančios jo laisvę, turi būti sudaroma galimybė išvykti tada, kai teismo posėdžiai nevyksta, jei jis to pagrįstai prašo. Kaltinamojo gynėjo nurodyta priežastis ir kelionės maršrutas teisingumo vykdymo procesui netrukdo, todėl nėra priežasčių jam drausti išvykti iš Lietuvos nurodytu laikotarpiu“, – pažymėjo teisėjų kolegijos pirmininkas teisėjas Valdas Ciesiūnas.

Kito pareikšto gynėjo prašymo – apklausti papildomus liudytojus teismas netenkino, nurodęs, kad įrodinėjimo procesas negali būti begalinis ir įrodymų turi būti tiek, kad jų užtektų pagrįstoms išvadoms padaryti.

Be to, teismas pažymėjo, kad byloje nėra duomenų, jog šiems papildomai apklausti prašomiems asmenims būtų kas nors žinoma apie aplinkybes, susijusias su K. B. pareikštais kaltinimais.

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Viešojo intereso gynimas: prokuratūra kreipėsi į teismą dėl Mažeikių, Lazdijų ir Jonavos rajonų savivaldybių tarybos nariams skirtų lėšų grąžinimo, teismai patenkino pirmuosius civilinius ieškinius
2024-07-12, Generalinė prokuratūra
Po prokurorės apeliacinio skundo dėl mažamečio seksualinio prievartavimo vyras keliaus už grotų
2024-07-12, Generalinė prokuratūra
Vyrui už finansinius nusikaltimus skirta 17 tūkst. eurų bauda
2024-07-12, Generalinė prokuratūra
Buvęs VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ vadovas ir privačios bendrovės akcininkas pripažinti kaltais dėl piktnaudžiavimo ir padėjimo piktnaudžiauti
2024-07-11, Generalinė prokuratūra

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba
2024-07-11
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-10
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-10
Naujausios diskusijos
13:12
13:01
12:15
19:54
13:58
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti