Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Aplinkos apsaugos inspektorių sužeidusiam užsieniečiui skirta laisvės atėmimo bausmė
2024-06-14 , Generalinė prokuratūra
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Tarnybos pareigas atliekančiam aplinkos apsaugos inspektoriui grasinęs ir nesunkiai jo sveikatą sutrikdęs Kazachstano Respublikos pilietis A. S. išgirdo griežtą Vilniaus regiono apylinkės teismo nuosprendį. Anksčiau už vagystę jau teistam vyrui (gim. 1974 m.) teismas skyrė realią 3 metų laisvės atėmimo bausmę. Nuteistasis taip pat turės sumokėti ir ankstesniu teismo nuosprendžiu jam skirtą 5 tūkst. eurų baudą.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras, tyrimą atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Bylos duomenimis, 2023 metų vasario mėn. Aplinkos apsaugos departamento vyriausiasis inspektorius atvyko į nuteistojo sutuoktinei priklausantį, Elektrėnų savivaldybėje esantį žemės ūkio paskirties sklypą patikrinti, ar jame nedaromi aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimai. Prie inspektoriaus priėjęs vyras agresyviai prieštaravo, kad būtų atliktas patikrinimas, liepė pasišalinti iš teritorijos, grasino, kad nebūtų fiksuojami pažeidimai. Kazachstano pilietis, turintis leidimą gyventi Lietuvoje, stūmė valstybės tarnautoją iš sklypo, paėmęs 2 metrų ilgio medinį pagalį, stipriai sudavė inspektoriui per ranką. Nustatyta, kad įvykio metu aplinkos apsaugos inspektoriui buvo sulaužyta ranka.

Teismas konstatavo, kad inspektorius sužalojimą patyrė vykdydamas savo tiesiogines pareigas. Bendraudamas su nuteistuoju, valstybės tarnautojas nereiškė jokių reikalavimų ar nurodymų agresyviai besielgusiam vyrui, kurie galėtų sukelti nepasitenkinimą ar provokuotų konfliktą. Savo tyčiniais agresyviais veiksmais, grasinimu bei fiziniu smurtu nuteistasis reikalavo, kad valstybės tarnautojas neatliktų savo funkcijų ir nefiksuotų aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų.

Teismo sprendimu, Kazachstano pilietis A. S. turės atlyginti ir nukentėjusiojo patirtą turtinę ir neturtinę žalą bei pareigūno gydymo išlaidas.

Vilniaus regiono apylinkės teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Kauno apylinkės teisme išnagrinėta administracinio nusižengimo byla tarp gyvūnų prieglaudos ir šunį priglaudusios moters
2024-07-19, Nacionalinė teismų administracija
Viešojo intereso gynimas: prokuratūra kreipėsi į teismą dėl Panevėžio miesto, Ignalinos ir Jonavos rajonų savivaldybių tarybos narių nepagrįsto praturtėjimo
2024-07-19, Generalinė prokuratūra
Kaune trys asmenys nuteisti dėl neteisėto migrantų gabenimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną
2024-07-19, Generalinė prokuratūra
Prokuratūros prašymu suimtas sutuoktinės nužudymu įtariamas uteniškis
2024-07-19, Generalinė prokuratūra

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
16:19
13:12
13:01
12:15
19:54
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti