Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Itin sunkiais nusikaltimais kaltinamas Estijos pilietis stos prieš teismą Kaune
2024-06-17 , Generalinė prokuratūra
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai ir Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai užbaigė rezonansinį ikiteisminį tyrimą dėl 2016 m. Kaune įvykdyto R. M. nužudymo bei pasikėsinimo nužudyti G. Z. ir perdavė baudžiamąją bylą su kaltinamuoju aktu Kauno apygardos teismui. Kaltinimai šioje byloje pareikšti Estijos Respublikos piliečiui I. A.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po 2016 m. liepos 22 d. naktį įvykdyto pasikėsinimo nužudyti G. Z. Į nukentėjusįjį tąsyk buvo šauta iš šaunamojo ginklo su duslintuvu, tačiau jis išgyveno greitosios medicinos pagalbos medikams suteikus neatidėliotiną pagalbą.

Tų pačių metų gruodžio 21 d. Kaune prie savo namų šūviais iš automatinio šaunamojo ginklo buvo nužudytas visuomenėje gerai žinomas kovos menų sportininkas R. M.

Tiriant abu šiuos nusikaltimus buvo įtarta, kad jų vykdytojas gali būti ne kartą teistas Estijos Respublikos pilietis I. A.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnams ir Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorams atlikus itin sudėtingą, didelio profesionalumo, kruopštumo ir kantrybės pareikalavusį darbą, buvo atkurta tiksli nusikaltimų padarymo eiga, identifikuotas ir sulaikytas jais įtariamas asmuo. Pareigūnų teigimu, šio tyrimo sėkmę lėmė ir labai aktyviai vykęs bendradarbiavimas su Estijos, Lenkijos Respublikų, Airijos, Ispanijos, Jungtinės Karalysčių teisėsaugos institucijomis, su kuriomis buvo keičiamasi itin reikšminga informacija.

Europos teisėsaugos pareigūnams gerai žinomas I. A. buvo sulaikytas 2017 m. Airijoje, kai 2017 metų balandžio mėn. jis rengėsi nužudyti vieną žinomą airių nusikalstamo pasaulio atstovą. 2018 m. gruodžio 12 d. Airijos teismas jį pripažino kaltu ir skyrė šešerių metų laisvės atėmimo bausmę. Atlikęs bausmę Airijoje, 2023 m. sausio 4 d. I. A. buvo perduotas Lietuvos teisėsaugos pareigūnams baudžiamajam persekiojimui už Lietuvoje padarytus nusikaltimus.

Po apklausų ir susipažinimo su tyrimo duomenimis kaltinamasis pripažino savo kaltę dėl abiejų jam inkriminuojamų nusikaltimų padarymo. Estijos Respublikoje I. A. yra teistas penkis kartus.

Baudžiamasis kodeksas už nužudymą (LR BK 129 str. 2 d.) numato laivės atėmimo bausmę nuo 8 iki 20 metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos, o už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis (LR BK 253 str. 1 d.) – baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 straipsniu asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas nėra įrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Kova su organizuotu nusikalstamumu, ypač su pavojingiausiomis jo formomis, yra viena iš prioritetinių Lietuvos kriminalinės policijos biuro veiklos sričių, kuriai yra skiriamas ypatingas dėmesys. Atliktas tyrimas yra puikus profesionalumo, atsidavimo ir bendradarbiavimo pavyzdys. Šis tyrimas pabrėžia Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų ir Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorų gebėjimą atskleisti pačius sudėtingiausius nusikaltimus susijusius su tarptautiniu organizuotu nusikalstamumu, kas ypatingai prisideda prie saugumo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.

Bendras Generalinės prokuratūros ir LKPB pranešimas 

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Viešojo intereso gynimas: prokuratūra kreipėsi į teismą dėl Mažeikių, Lazdijų ir Jonavos rajonų savivaldybių tarybos nariams skirtų lėšų grąžinimo, teismai patenkino pirmuosius civilinius ieškinius
2024-07-12, Generalinė prokuratūra
Po prokurorės apeliacinio skundo dėl mažamečio seksualinio prievartavimo vyras keliaus už grotų
2024-07-12, Generalinė prokuratūra
Vyrui už finansinius nusikaltimus skirta 17 tūkst. eurų bauda
2024-07-12, Generalinė prokuratūra
Buvęs VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ vadovas ir privačios bendrovės akcininkas pripažinti kaltais dėl piktnaudžiavimo ir padėjimo piktnaudžiauti
2024-07-11, Generalinė prokuratūra

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba
2024-07-11
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-10
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-10
Naujausios diskusijos
13:12
13:01
12:15
19:54
13:58
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti