Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Regionų administracinis teismas atmetė Krikščionių sąjungos skundą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimo
2024-06-17 , Nacionalinė teismų administracija
Juditos Grigelytės, VŽ foto

Regionų administracinis teismas, išnagrinėjęs bylą, 2024 m. birželio 13 d. sprendimu konstatavo, kad Krikščionių sąjungos socialinio tinklo paskyros įrašai yra 2024 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyvio Igno Vėgėlės politinė reklama.

Pareiškėja Krikščionių sąjunga kreipėsi į teismą, prašydama panaikinti kaip neteisėtus ir nepagrįstus tam tikrus Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo punktus, kuriais pripažinta, kad pareiškėjos socialinio tinklo paskyros įrašai ir portalo laikmetis.lt publikacija pripažinti 2024 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyvio Igno Vėgėlės paslėpta politine reklama.

Pareiškėja teigia, kad jos paskelbta informacija negali būti kvalifikuojama kaip politinė reklama, kadangi privatus fizinis asmuo Ignas Vėgėlė 2023 m. lapkričio 29 d. dar neturėjo teisinio statuso – valstybės politiko, politinės organizacijos nario, rinkimų politinės kampanijos dalyvio ar kandidato į Lietuvos Prezidento statuso, nes jis juo buvo registruotas tik 2023 m. gruodžio 5 d., o sprendimas paviešintas tik kitą darbo dieną.

Teismas, išnagrinėjęs bylą, nurodė, kad Rinkimų kodeksas neapibrėžia tapimo kandidatu pradžios momento, todėl kandidatu šio kodekso prasme laikytini visi asmenys, kurie dalyvauja rinkimų procese, siekdami pasinaudoti savo pasyviąją rinkimų teise. Kadangi politinės kampanijos pradžia laikytina 2023 m. lapkričio 12 d., visi veiksmai, susiję su Igno Vėgėlės, kaip būsimojo kandidato, asmeniu, jo rinkimų programoje įtvirtintais tikslais, idėjomis ir kitomis nuostatomis politinės kampanijos laikotarpiu nuo 2023 m. lapkričio 12 d., vertintini rinkimų agitacijos požiūriu. Teismas padarė išvadą, kad pareiškėjos „Facebook“ paskyroje paskelbtos iš jos lėšų apmokėtos žinutės, iš kurių vienoje pranešama, kad Ignas Vėgėlė pradėjo rinkimų į šalies Prezidentus kampaniją, o kitoje buvo padarytas įrašas „Įsiklausykime“ ir įkelta nuoroda į interneto puslapio laikmetis.lt rubrikoje „Nuomonės“ paskelbtą 2023 m. gruodžio 5 d. publikaciją „Igno Vėgėlės politinės kampanijos pradžios kalba“, yra Igno Vėgėlės politinė reklama.

Teismas padarė išvadą, kad Vyriausios rinkimų komisijos sprendimas yra teisėtas ir pagrįstas, todėl pareiškėjos skundą atmetė.

Šis teismo sprendimas gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Sigita Gamulėnienė
Regionų administracinio teismo
teismo pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. (8 5) 264 8962, 8 612 49869
El. paštas
[email protected]
administracinis.teismas.lt
Sekite mus
facebook.com/LietuvosTeismai

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Kauno apylinkės teisme išnagrinėta administracinio nusižengimo byla tarp gyvūnų prieglaudos ir šunį priglaudusios moters
2024-07-19, Nacionalinė teismų administracija
Viešojo intereso gynimas: prokuratūra kreipėsi į teismą dėl Panevėžio miesto, Ignalinos ir Jonavos rajonų savivaldybių tarybos narių nepagrįsto praturtėjimo
2024-07-19, Generalinė prokuratūra
Kaune trys asmenys nuteisti dėl neteisėto migrantų gabenimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną
2024-07-19, Generalinė prokuratūra
Prokuratūros prašymu suimtas sutuoktinės nužudymu įtariamas uteniškis
2024-07-19, Generalinė prokuratūra

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
16:19
13:12
13:01
12:15
19:54
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti