Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Buvęs MB „Rinresta“ direktorius išgirdo teismo verdiktą
2024-06-17 , Generalinė prokuratūra
Juditos Grigelytės, VŽ foto

Kauno apygardos teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo kaltu dėl turto pasisavinimo ir iššvaistymo, apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo pripažintas anksčiau už analogiškas nusikalstamas veikas nė karto neteistas kaunietis. Ikiteisminis tyrimas pradėtas po bankroto administratoriaus kreipimosi, įmonės vadovui neperdavus turto ir grynųjų pinigų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Jaunutis Vailionis, tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyba.

Baudžiamosios bylos duomenimis, nuteistasis E. J. būdamas MB „Rinresta“ statybos direktoriumi, o vėlesniu laikotarpiu įmonės direktoriumi, nuo 2017 m. spalio iki 2022 m. rugpjūčio, gavęs bendrovės pinigines lėšas skirtas bendrovės veiklos išlaidoms, nepateikė dokumentų, pateisinančių šių piniginių lėšų panaudojimą bendrovės veikloje bei piniginių įmonei negrąžino. Nustatyta, kad asmuo pasinaudodamas įmonės banko kortele išgrynino apie 33 tūkst. eurų.

Nuo 2021 m. birželio iki 2022 m. rugpjūčio, įmonės direktoriumi būdamas E. J. apgaulingai tvarkė finansinę apskaitą. Nuteistasis atliko asfalto liejimo darbus, išrašė pinigų priėmimo kvitą apie 26 tūkst. 200 eurų sumos gavimą, tačiau šių dokumentų nepateikė buhalterinę apskaitą tvarkiusiam asmeniui įtraukti į buhalterinės apskaitos registrus. Gautos pajamos, suteiktos paslaugos nebuvo apskaitytos įmonės apskaitoje. Teismas nustatė, kad nuteistasis nusikalstamais veiksmais iš įmonės neteisėtai pasisavino 235 tūkst. eurų.

Taip pat teismas nustatė, kad vyriškis būdamas įmonės direktoriumi, veikdamas mažosios bendrijos vardu ir turėdamas teisę vienvaldiškai sudaryti sandorius, būdamas atsakingas už bendrovės veiklos organizavimą bei jos tikslų įgyvendinimą, jo žinioje buvusį įmonės turtą perdavė nenustatytiems asmenims ir tokiu būdu iššvaistė MB „Rinresta” priklausantį turtą, automobilio priekabą bei kitą bendrijos įrangą ir turtą, tuo įmonei padarydamas virš 6 tūkst. eurų turtinę žalą.

Dėl bankroto likviduojamos įmonės MB „Rinresta“ buvusiam vadovui skirta subendrinta bausmė – 30 tūkst. eurų bauda. Nuteistasis įpareigotas per du mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos sumokėti paskirtą baudą. Teismas civilinės ieškovės naudai iš nuteistojo priteisė apie 215 tūkst. eurų turtinei žalai atlyginti.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui.

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Kauno apylinkės teisme išnagrinėta administracinio nusižengimo byla tarp gyvūnų prieglaudos ir šunį priglaudusios moters
2024-07-19, Nacionalinė teismų administracija
Viešojo intereso gynimas: prokuratūra kreipėsi į teismą dėl Panevėžio miesto, Ignalinos ir Jonavos rajonų savivaldybių tarybos narių nepagrįsto praturtėjimo
2024-07-19, Generalinė prokuratūra
Kaune trys asmenys nuteisti dėl neteisėto migrantų gabenimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną
2024-07-19, Generalinė prokuratūra
Prokuratūros prašymu suimtas sutuoktinės nužudymu įtariamas uteniškis
2024-07-19, Generalinė prokuratūra

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
16:19
13:12
13:01
12:15
19:54
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti