Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Prieš teismą stos įmonės vadovas, siekęs išvengti 3,4 mln. eurų pelno mokesčio sumokėjimo
2024-06-18 , Generalinė prokuratūra
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Kaune registruotos įmonės direktorius kaltinamas tyčia nesumokėjęs privalomo pelno mokesčio, siekiančio beveik 3,4 mln. eurų, į valstybės biudžetą bei apgaulingai tvarkęs savo vadovaujamos įmonės finansinę apskaitą.

Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai, tyrimą organizavo Kauno apygardos prokuratūra.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, įmonės direktorius, galimai siekęs išvengti pelno mokesčio sumokėjimo, dirbtinai kėlė įmonės sąnaudas. Kaltinamasis, įtariama, sukūrė fiktyvių sandorių grandinę su veiklos nevykdančiomis įmonėmis iš Slovakijos, Lenkijos, Ispanijos bei Portugalijos ir iš jų gavo suklastotas sąskaitas faktūras už neva įsigytus automobilių katalizatorius. Šiose sąskaitose nurodyta, kad Kauno įmonė tariamai įsigijo katalizatorių už bendrai 22,6 mln. eurų, nors, bylos duomenimis, tokie sandoriai nevyko ir prekių Kauno įmonė neįsigijo.

Šias galimai suklastotas sąskaitas faktūras Kauno įmonės direktorius perdavė apskaitą tvarkiusiai buhalterei, kuri apie galimą nusikalstamą veiką nieko nežinojo, ji sąskaitas įtraukė į Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) teikiamas deklaracijas, taip sumažindama mokėtiną pelno mokestį. Skaičiuojama, kad tokiu būdu valstybei galėjo būti nesumokėta per 3,4 mln. eurų pelno mokesčio.

Įmonės direktoriui pateikti kaltinimai dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo ir labai didelės vertės turtinės prievolės išvengimo sukčiaujant.

Ikiteisminį tyrimą organizavęs Kauno apygardos prokuratūros 3-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Ovidijus Vasiliauskas surašė kaltinamąjį aktą ir bylą perdavė Kauno apylinkės teismui.

Už labai didelės turtinės prievolės panaikinimą ar išvengimą teismas gali skirti griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki aštuonerių metų. Apgaulingas finansinės apskaitos tvarkymas griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų.

00
Teismai ir ikiteisminis procesas
Viešojo intereso gynimas: prokuratūra kreipėsi į teismą dėl Mažeikių, Lazdijų ir Jonavos rajonų savivaldybių tarybos nariams skirtų lėšų grąžinimo, teismai patenkino pirmuosius civilinius ieškinius
2024-07-12, Generalinė prokuratūra
Po prokurorės apeliacinio skundo dėl mažamečio seksualinio prievartavimo vyras keliaus už grotų
2024-07-12, Generalinė prokuratūra
Vyrui už finansinius nusikaltimus skirta 17 tūkst. eurų bauda
2024-07-12, Generalinė prokuratūra
Buvęs VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ vadovas ir privačios bendrovės akcininkas pripažinti kaltais dėl piktnaudžiavimo ir padėjimo piktnaudžiauti
2024-07-11, Generalinė prokuratūra

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba
2024-07-11
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-10
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-10
Naujausios diskusijos
13:12
13:01
12:15
19:54
13:58
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti