Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamentas (BPD) baigė patikrinimą, pradėtą generalinės prokurorės Nidos Grunskienės spalio 28 d. pavedimu, dėl galimai netinkamo teisėsaugos institucijų reagavimo į daugkartinius pranešimus apie grėsmes asmens sveikatai ir gyvybei. Patikrinimo metu nustatyta, kad iš viso dėl to paties asmens galimai smurtinių veiksmų Vilniaus miesto AVPK Vilniaus m. 2-ame policijos komisariate buvo pradėti septyni ikiteisminiai tyrimai. Penkis iš jų buvo pavesta atlikti tam pačiam ikiteisminio tyrimo tyrėjui.
Pateiktose išvadose konstatuojama, kad nurodytų ikiteisminių tyrimų duomenys bei kita asmenį galinti charakterizuoti informacija buvo arba galėjo būti žinoma ir jos pakako tam, kad tyrėjai galėtų tinkamai įvertinti asmens keliamą potencialią grėsmę, tačiau būtini tokiais atvejais prevenciniai veiksmai nebuvo atlikti, atskiri procesiniai sprendimai vilkinti, nebuvo sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės paskyrimo, nebuvo tinkamai ir laiku teikiama aktuali bei išsami informacija prokuratūrai.
Atsižvelgiant į gautas išvadas Vilniaus apygardos prokuratūros vadovybei nurodyta darbą padaliniuose organizuoti taip, kad ikiteisminiai tyrimai dėl susijusių ar tapačių to paties asmens galimai padarytų nusikalstamų veikų būtų pavedami organizuoti vienam prokurorui, taip pat imtis priemonių stiprinti vyriausiųjų prokurorų veiklos kontrolę. Šios rekomendacijos bei išvadose suformuluoti kiti siūlymai dėl galimų techninio pobūdžio sprendimų veiklai gerinti taip pat aptarti ir su kitų prokuratūros struktūrinių padalinių vadovais.
Vertinant skirtingų penkių Vilniaus apylinkės prokurorų, organizavusių ir vadovavusių nurodytus ikiteisminius tyrimus, veiksmus, pažeidimų, kurie turėtų būti vertinti inicijuojant tarnybinius patikrinimus, nenustatyta.
Susipažinusi su pateiktomis išvadomis generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Policijos departamento vadovybę informuodama apie nustatytus ikiteisminio tyrimo trūkumus ir prašydama užtikrinti, kad ikiteisminio tyrimo pareigūnai ir jų vadovai laikytųsi baudžiamojo proceso reikalavimų bei tinkamai vykdytų savo pareigas.
Primename, kad š. m. spalio 4 d. pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žmogaus terorizavimo (pagal Baudžiamojo kodekso 145 str. 2 d.) šiuo metu yra tęsiamas, atliekami proceso veiksmai, renkami tyrimui reikšmingi duomenys. Vilniaus miesto apylinkės teismas spalio 28 d. tenkino Vilniaus apylinkės prokuratūros prašymą ir žmogaus terorizavimu įtariamam asmeniui paskyrė kardomąją priemonę suėmimą 2 mėn.